Zdechovský (KDU-ČSL): Stovky tun jídla vyhazujeme navzdory umírajícím hlady

05.03.2015 20:38 | Zprávy

Třetina světové produkce potravin, což činí 1,3 miliardy tun jídla, končí každý rok v koších. Toto množství by mohlo čtyřikrát zasytit 868 milionů lidí, kteří trpí v 21. století nedostatkem jídla. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se obrátil na Evropskou komisi s dotazem, jaké konkrétní kroky plánuje přijmout k podpoře vybudování nového udržitelného modelu stravování světové populace.

Zdechovský (KDU-ČSL): Stovky tun jídla vyhazujeme navzdory umírajícím hlady
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

„Na jedné straně každý rok umírá  36 milionů lidí na nedostatek potravy, na druhé straně 29 milionů lidí umírá na problémy spojené s přejídáním nebo špatnými stravovacími návyky,“ upozorňuje na paradox dnešní situace ve světě lidovecký europoslanec Zdechovský.

Bohaté země s potravinami plýtvají, chudé je zase neumí zpracovávat

V rozvinutých a bohatých zemích je hlavní příčinou potravinových ztrát plýtvání potravinami. „Lidé vyhazují jídlo, které není zkažené ani nemá po záruční době, jednoduše řečeno s jídlem plýtvají a bohužel si to ani neuvědomují,“ říká Zdechovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

15:01 Farský (STAN): Ztráta důvěry v nejlepší média veřejné služby

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke změně financování veřejnoprávních médií.