Zdechovský (KDU-ČSL): Stovky tun jídla vyhazujeme navzdory umírajícím hlady

05.03.2015 20:38 | Zprávy

Třetina světové produkce potravin, což činí 1,3 miliardy tun jídla, končí každý rok v koších. Toto množství by mohlo čtyřikrát zasytit 868 milionů lidí, kteří trpí v 21. století nedostatkem jídla. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se obrátil na Evropskou komisi s dotazem, jaké konkrétní kroky plánuje přijmout k podpoře vybudování nového udržitelného modelu stravování světové populace.

Zdechovský (KDU-ČSL): Stovky tun jídla vyhazujeme navzdory umírajícím hlady
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

„Na jedné straně každý rok umírá  36 milionů lidí na nedostatek potravy, na druhé straně 29 milionů lidí umírá na problémy spojené s přejídáním nebo špatnými stravovacími návyky,“ upozorňuje na paradox dnešní situace ve světě lidovecký europoslanec Zdechovský.

Bohaté země s potravinami plýtvají, chudé je zase neumí zpracovávat

V rozvinutých a bohatých zemích je hlavní příčinou potravinových ztrát plýtvání potravinami. „Lidé vyhazují jídlo, které není zkažené ani nemá po záruční době, jednoduše řečeno s jídlem plýtvají a bohužel si to ani neuvědomují,“ říká Zdechovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Choromyslná parta v Kremlu

14:01 Laudát (KAN): Choromyslná parta v Kremlu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válce na Ukrajině.