Zdechovský (KDU-ČSL): Tomio Okamura je soudem usvědčený lhář

16.08.2022 14:40 | Tisková zpráva

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se musí omluvit na své Facebookové stránce europoslanci Tomáši Zdechovskému a bývalému europoslanci Pavlu Svobodovi (oba KDU-ČSL) za nepravdivé výroky, které o nich šířil na svých sociálních sítích a v médiích.

Zdechovský (KDU-ČSL): Tomio Okamura je soudem usvědčený lhář
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Okamura uvedl, že oba europoslanci hlasovali v roce 2017 pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Odvolací soud v pondělí potvrdil, že tento výrok není pravdivý. „Je to velká satisfakce. Tomio Okamura je soudem usvědčený lhář a na tom se už nic nezmění.

Jeho omluvu si každopádně zarámuji. Jsem rád, že odvolací soud potvrdil, že vrcholní politici nesmí šířit lži, které poškozují pověst jejich politických protivníků. Kvůli jeho lžím musela mít moje rodina policejní ochranu. Okamura může být rád, že zůstalo jen u výhrůžek a nedošlo k žádnému fyzickému napadení, protože to by omluva už nezachránila,“ uvádí europoslanec Tomáš Zdechovský.

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14763 lidí

Okamura musí uhradit náklady na řízení ve výši 60 630 korun a zveřejnit omluvu ve znění: „Já Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie, se tímto omlouvám lidoveckým europoslancům Pavlu Svobodovi a Tomáši Zdechovskému, o kterých jsem opakovaně veřejně prohlašoval, že při hlasování v Evropském parlamentu hlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů. Toto tvrzení je nepravdivé. Uvedení europoslanci nikdy nehlasovali pro uvalení sankcí na Českou republiku za nepřijímání migrantů, naopak se uvalení sankcí na Českou republiku snažili zabránit hlasováním proti přijetí rezoluce o zahájení řízení proti České republice za účelem zjištění, zda z její strany nedošlo k porušení rozhodnutí Rady Evropské unie, kterým se stanovila dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie, za což se nyní omlouvám.“

Tuto omluvu Okamura zveřejnil v úterý několik minut po půlnoci.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Diktát Bruselu a globalismus naši zemi vykastroval

4:31 Okamura (SPD): Diktát Bruselu a globalismus naši zemi vykastroval

Komentář na facebookovém profilu k energetické a potravinové soběstačnosti