Zdechovský (KDU-ČSL): V Oslu se uskuteční demonstrace proti Barnevernetu

07.02.2015 15:00

Dnes v sobotu 7. února od 16 hodin se uskuteční demonstrace pořádaná litevskými rodinami a emigranty proti praktikám tamního Barnevernetu přímo v Oslu.

Zdechovský (KDU-ČSL): V Oslu se uskuteční demonstrace proti Barnevernetu
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský
reklama

Demonstranti se chtějí shromáždit před norským parlamentem a apelovat na poslance, aby pomohli změnit současné nekontrolované odebírání dětí v Norsku. Litevci tak reagují na případ jejich občanů, kterým bylo odebráno dítě a sociální služba ho nechce vrátit.

Demonstrace proti praktikám norské sociálky nejsou pouze v České republice, kde je nyní známý příklad paní Michalákové, ale demonstruje se také v Londýně, Dublině a připravují se demonstrace ve Varšavě, Rize, Vilniusu nebo Tallinnu,“ informoval dnes o chystaných protestech europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je v kontaktu i s kolegy z dalších zemí.

Rodiny z Pobaltí berou své děti pryč z Norska. Případ Evy Michalákové není ojedinělý. Lotyši, kteří se do Norska přesunuli za prací, se nyní vracej zpět, protože se obávají o své děti. Norská společnost za poslední roky vytvořila atmosféru udavačství. Norové jsou vyzývání, aby byť jen malá a neodůvodněná podezření na základě pocitů, hlásili úřadům. Z pěstounství se stal dobrý byznys a rodiny se právem bojí o své děti. „Norský systém je skutečně chybný. Norové si mysleli, že to po několika měsících utichne. Ale rozrostlo se to do obrovského rozměru. Takto postižených biologických rodin, které přišly o své dítě nebo děti, jsou stovky,“ uzavřel europoslanec Zdechovský.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš Zdechovský - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPD: Odmítáme diskriminaci občanů, kteří se nechtějí nechat naočkovat

10:36 SPD: Odmítáme diskriminaci občanů, kteří se nechtějí nechat naočkovat

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci…