Zdechovský (KDU-ČSL): Vláda naprosto nepřemýšlí nad dopady svých rozhodnutí

16.04.2019 16:13 | Zprávy
autor: PV

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) navštívil tento týden na základě žádosti vedení Diakonii Broumov. Hlavním důvodem návštěvy byla prosba o pomoc s řešením obtížné situace této charitativní instituce, která kvůli zvyšování minimální mzdy musí přemýšlet nad tím, jak se vyhnout nutnosti omezit svou činnost.

Zdechovský (KDU-ČSL): Vláda naprosto nepřemýšlí nad dopady svých rozhodnutí
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Diakonie zaměstnává lidi z dětských domovů, po propuštění z věznice, důchodce, sociálně slabé, a tím se jim snaží pomoci v obtížných životních situacích. Bohužel kvůli nelogickému plošnému zvyšování minimální mzdy, aniž by kdokoliv zároveň řešil navýšení finanční podpory pro sociální oblast, dále nemáme jak tuto prospěšnou činnost financovat,“ popisuje problém předseda družstva Pavel Hendrichovský.

Vzhledem k tomu, že se Diakonie zabývá předně sběrem použitého textilu, který dále využívá a zasílá do poboček po celé republice, nechce boj vzdát a hledá podporu. „Děláme dobrý skutek a pomáháme i ekologii, protože oblečení jen nekončí na skládkách. Proto bychom byli rádi, kdyby nás stát v naší činnosti více podporoval,“ doplňuje Hendrichovský.

Současná vláda nepřemýšlí o dopadech svých rozhodnutí

„Současná vláda naprosto nepřemýšlí nad dopady svých rozhodnutí právě třeba na oblast sociálních služeb a vidí vše příliš jednostranně, jednoduše a černobíle. Kromě Diakonie Broumov se tak na mě obracejí ještě další charity a neziskové organizace, které se dostávají do obrovských finančních problémů a uvažují o omezení až ukončení své činnosti,“ přidává svůj pohled na problematiku europoslanec Tomáš Zdechovský, který se v podpoře charitativních organizací dlouhodobě angažuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

6:02 Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.