Zelení: Člověk nemůže jenom pasivně přihlížet tomu, co se na světě děje

28.10.2021 20:15 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu ke státnímu svátku ke vzniku Československa

Zelení: Člověk nemůže jenom pasivně přihlížet tomu, co se na světě děje
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

“Jsme všichni zodpovědni za svět, za všecko" - Tahle věta prezidenta Masaryka je tím, čím se jako Zelení řídíme. Podle nás i podle Masaryka nemůže člověk jenom pasivně přihlížet tomu, co se na světě děje. Angažovanost je přímou součástí člověku vrozeného životního poslání. A jak dobře víme z jeho tradované teze o drobné masarykovské práci, nemusí to být ani angažovanost velkých gest a emocí, ale zejména drobné, stálé, a každodenní práce v úkolech, na které každý stačí.

Výročí založení republiky tak je pro nás nejen vzpomínkou na ty, kdo se o její vznik zasloužili, ale také pocta všem, kdo pracovali a pracují na jejím rozvoji.

A čím je 28. říjen pro vás?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

4:31 Konečná (KSČM): Stejná práce = stejná odměna?

Socialismus, třídní boj, centrální plánování. Tato a další slova rádi používají různí „experti“, kdy…