Zelení: Náš volební výsledek je, i přes velmi složitou výchozí pozici, neúspěch

10.10.2021 22:10 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny

Zelení: Náš volební výsledek je, i přes velmi složitou výchozí pozici, neúspěch
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Děkujeme všem voličkám a voličům za hlasy. Bylo jich přes 52 tisíc, přesto je volební výsledek Zelených, i přes velmi složitou výchozí pozici, neúspěchem. My nyní budeme velmi intenzivně řešit, co dál - aby měla ekologická, sociální a feministická politika silnější hlas. Klimatická krize, stav naši krajiny i postavení žen se samy nevyřeší a Zelení musí být pro to, aby tyto problémy mohli pomáhat účinně řešit, mnohem silnější. Jak k tomu dospět bude hlavním bodem debaty, která nás nyní čeká.

Gratulujeme oběma úspěšným koalicím a věříme, že se svým mandátem napravit roky vlády Andreje Babiše naloží co nejodpovědněji a že nebudou zavírat oči před výzvami, které přináší globální změny klimatu.

Děkujeme všem za podporu během kampaně i povzbuzující zprávy nyní po volbách. Budeme rádi, pokud se k Zeleným přidáte jako členové, nebo naši práci podpoříte finančním darem.

Magdalena Davis & Michal Berg

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): Bude na Bečvě u Skaličky přehrada, nebo suchý poldr?

16:41 Seitlová (KDU-ČSL): Bude na Bečvě u Skaličky přehrada, nebo suchý poldr?

O zhodnocení záměrů a dopadů vybrané varianty vodního díla Skalička jednali v pondělí na videokonfer…