Zelení: Po limitech další pochybení ministra Brabce

9. 2. 2016 11:12

Strana zelených vyjadřuje znepokojení z výsledku jednání vlády, která i přes jasný požadavek Evropské komise neschválila zařazení Labského údolí v Ústeckém kraji a louky u Přelouče se Slavíkovými ostrovy do seznamu evropsky významných lokalit Natura 2000. Ministr Brabec tak otevírá cestu betonovému byznysu ve výstavě kanálu Dunaj-Odra-Labe.

Zelení: Po limitech další pochybení ministra Brabce
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Česká vláda nezařadila přírodně unikátní lokality Labského údolí a Slavíkových ostrovů do seznamu Natura 2000. Toto rozhodnutí ve prospěch betonové lobby a prezidenta Zemana, kteří se snaží o výstavbu ekonomicky nesmyslného kanálu Dunaj-Odra-Labe, vystavuje Česko riziku citelných sankcí ze strany Evropské komise. SZ proto vyzývá vládu ČR k revokaci tohoto rozhodnutí.

„České republice hrozí za nesplnění smluvních závazků s EU, že přijde o část evropských dotací na ochranu přírody a některé dopravní stavby, navíc bude platit pokutu ve výši 10 000 EUR denně. Ustupovat snahám o splavnění Labe výstavbou jezů v době, kdy vody enormně ubývá a koryto řeky bývá velice často na minimálním stavu vody, považuji za neuvěřitelné pochybení ministra Brabce, podobné nedávnému rozhodnutí o prolomení těžebních limitů hnědého uhlí v Ústeckém kraji,“ říká Daniel Pitek, člen předsednictva SZ a soukromý zemědělec z Ústeckého kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Ve sněmovně jsou neustále projednávány jen vládní návrhy, opoziční nikoli

11:34 Výborný (KDU-ČSL): Ve sněmovně jsou neustále projednávány jen vládní návrhy, opoziční nikoli

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny dne 18. 10. 2019