Zelení: Pomoc rodičům v nouzi

05.12.2020 13:06

V prvním adventním týdnu jsme spustili bezplatnou právní poradnu pro rodiče, kteří řeší právní či sociální problémy.

Zelení: Pomoc rodičům v nouzi
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

Mnozí rodiče, hlavně samoživitelky a samoživitelé, se v posledních měsících dostávají do obtížných situací a stres se projevuje i na jejich zdraví a na atmosféře v rodině, která často houstne.

„Moc si proto vážím skupiny lidí kolem Pro KRAJinu, kteří se rozhodli vytvořit bezplatnou právní poradnu. Jsou mezi nimi právníci, sociální pracovníci, a dále dobrovolníci, kteří budou pomáhat s počátečním kontaktem a shromážděním potřebných podkladů“, říká Josef Šedlbauer. 

Poradna bude sloužit hlavně rodičům, kteří bydlí v Liberci nebo v Jablonci nad Nisou. Příklady problémů, které je možné řešit: dostali jste výpověď v práci a myslíte si, že není platná; dostali jste výpověď z nájmu a myslíte si, že to bylo neprávem; nevíte nebo si nejste jistí, na jaké sociální dávky máte nárok; řešíte problémy při předávání dětí s ex-partnerem. Bude samozřejmě možné řešit mnoho různých situací, a pokud v nějaké z nich nedokážeme pomoci, dozvíte se to už po úvodním kontaktu. Fungování poradny vysvětluje její koordinátor Tomáš Neděla: „Nejprve s vámi kontaktní pracovník probere, co vás trápí. Zjištění zkonzultuje s právníky a sociální pracovnicí, a dá vám vědět, jestli vaši potíž může poradna pomoci řešit. Pokud ano, tak se vaším problémem začne odborný tým zabývat, a následně vám pošlou návrh řešení a proberou ho s vámi. Je důležité, abyste všemu rozuměli, takže bude možné klást doplňující otázky“, zdůrazňuje T. Neděla.

„Poradna bude provozována dobrovolnicky, a pokud si myslíte, že k její činnosti můžete přispět svojí zkušeností nebo financemi na provoz, budeme rádi, když nás kontaktujete. Webové stránky poradny a kontaktní formulář jsou na adrese ….“, dodává iniciátorka poradny Anna Kšírová.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

22:57 Hejtman Netolický podnikl inspekční cestu po očkovacích centrech

Ve Svitavách očkují ve Fabrice, v dalších třech městech budou centra zůstávat v areálech nemocnic.