Zelení: Zvýhodňování skupin v populaci bývalo zdroj politického kapitálu, tomu se musí zabránit

20.03.2016 19:05 | Zprávy
autor: PV

Stanovisko krajské organizace SZ Moravskoslezského kraje k opatřením vlády směřujícím k řešení situace v OKD

Zelení: Zvýhodňování skupin v populaci bývalo zdroj politického kapitálu, tomu se musí zabránit
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Tisková zpráva vlády ČR o opatřeních, která by měla eliminovat možné negativní dopady související s očekávanou redukcí těžby černého uhlí v Moravskoslezském kraji, zmiňuje kroky směřující k zamezení sociálním bouřím v ostravsko-karvinském regionu, kterých se vláda bojí.

Horníci, ohrožení ztrátou zaměstnání v důsledku sobeckého postoje vlastníků OKD, kteří nemysleli na investice do regionu, ze kterého vyváželi jen zisky, si pomoc od vlády zajisté zaslouží. Stanovisko vlády zmiňuje finanční příspěvky zaměstnancům OKD. Tyto by však podle nás měly být vázány účelově na jejich rekvalifikaci.

Cílem opatření nesmí být jen zamezení vzniku tíživé sociální situace a poklesu životní úrovně, ale hlavně udržení bývalých zaměstnanců OKD na trhu práce. Nelze také preferovat jednu skupinu obyvatel před jinou, ohrožení ze ztráty zaměstnání se dnes týká nejen zaměstnanců OKD. Nikoho nelze zvýhodňovat proti jiným.

Zvýhodňování určitých skupin v populaci bylo v minulosti zdrojem zisku politického kapitálu zejména před volbami a tomu je třeba rozhodně zabránit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.