Zelení odmítají kriminalizaci drobných pěstitelů konopí, stali se partnery Million Marihuana March

10.05.2014 18:00

Strana zelených (SZ) se staví proti represivnímu přístupu státu k drobným pěstitelům konopí a majitelům growshopů. I proto se stala jedním z partnerů 17. ročníku pražského Million Marihuana March, demonstrace a happeningu za legalizaci konopí. Předseda zelených Ondřej Liška se zde zúčastní politické diskuse.

Zelení odmítají kriminalizaci drobných pěstitelů konopí, stali se partnery Million Marihuana March
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Již tradiční květnový pochod pořádáný iniciativou Legalizace.cz bude zahájen v sobotu 10. 5. ve 12:30 na Karlově náměstí, odkud se vydá směrem do žižkovského parku Parukářka. Zde proběhne řada koncertů, přednášek, prezentace nevládních organizací a další doprovodný program. Od půl čtvrté je na pořadu politická diskuse High@park, které se zúčastní předseda zelených Ondřej Liška spolu s dalšími českými politiky.

“Programovým cílem zelených je zbavit malé pěstitele a hlavně uživatele této byliny strachu z pokut, podmíněných trestů či dokonce vězení. Represivní přístup státu není řešením, což si ve vzrůstající míře uvědomuje celá řada zemí. Million Marihuana March je již dlouhé roky neodmyslitelnou částí české konopné subkultury a zelení k němu patří, což letos vyjadřují i partnerstvím akce,” uvádí předseda zelených Ondřej Liška.

V posledních měsících se celospolečenským tématem stala policejní razie na řadu tzv. growshopů, které prodávaly – ostatně stejně, jako mnoho zahradnictví – vybavení potřebné pro pěstování konopí. Mnoha majitelům těchto obchodů nyní hrozí tresty odnětí svobody.

“Zatímco v některých státech USA je konopí již legální, v ČR jsou trestně stíháni nejen dealeři, uživatelé a pěstitelé konopí, ale i prodavači pěstitelských potřeb. Tento kontrast ukazuje obrovskou nekompetentnost odpovědných zákonodárců v ČR. V situaci, kdy tisíce nemocných čekají na konopné léky, které měly být již mnoho měsíců v lékárnách, je to také hra s lidským zdravím,” říká k tomu Bronislav Tomek, vedoucí odborné sekce SZ pro lidská práva a organizátor účasti SZ na happeningu.

Proti akci Million Marihuana March se letos otevřeně postavila starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová z TOP 09, která původně nechtěla povolit zábor parku Parukářka. Jejímu plánu se však naštěstí postavila Rada městské části včetně zástupců zelených Matěje Stropnického a Ondřeje Ruta.

Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/514908561906224

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Zeleni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS: Lidem nepomůže, když se budou ministři scházet a „žvanit“

17:56 ODS: Lidem nepomůže, když se budou ministři scházet a „žvanit“

Zástupci koaličních stran dnes chystají společné jednání, na kterém chtějí diskutovat o budoucích ná…