Zelení odmítají kroky ministra Hermana v kauze Transgas

24.11.2017 9:46

Vyjádření k zastavení přezkumného řízení o neprohlášení Transgasu za památku

Zelení odmítají kroky ministra Hermana v kauze Transgas
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Ministr Herman v předvečer oslav 17. listopadu zastavil přezkumné řízení o neprohlášení Transgasu za památku, čímž fakticky umožnil demolici této jedinečné stavby. Prohlášení této brutalistní stavby za památku přitom doporučila nejen komise Národního památkového ústavu a Ministerstvo kultury, ale například také mezinárodní památková organizace Docomomo International.

„Ministr kultury Herman přesto, že odstupuje, podepsal nad Transgasem rozsudek smrti, proti doporučení vlastních expertů a naléhání odborné veřejnosti, a to zřejmě pod nátlakem developera. Mohl horký kaštan ponechat v klidu nastupujícímu ministrovi. Ale sliby se musí plnit. Tedy ne ty sliby, že bude na úřadě zastupovat zájem veřejnosti,“ říká sochař, pedagog a člen Zelených Pavel Karous.

„Kvůli ministru Hermanovi byl už zbořen historický dům na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí, aby ustoupil modernímu – a pro developera velmi lukrativnímu – nákupnímu centru. Transgas je jen jednou z několika podobných kauz, v nichž se projevuje destruktivní vliv ministra kultury, tedy člověka, který by měl být nejvýše postaveným ochráncem našeho kulturního dědictví,“ říká Martin Koláček, vedoucí Kulturní a mediální odborné sekce Strany zelených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koudelka (ČSSD): Ústava a demise v únoru 1948

11:47 Koudelka (ČSSD): Ústava a demise v únoru 1948

Únorová vládní krize začala 20. 2. 1948 demisí 12 členů vlády za Československou stranu národně soci…