Zelení podpořili pochod Dost Basta Enough a upozorňují na pogromy na ukrajinské Romy

04.08.2018 11:50

Strana zelených důrazně upozorňuje na 4 protiromské pogromy, které se odehrály v posledních 6 týdnech na Ukrajině. Tyto rasisticky motivované útoky navíc proběhly na veřejných místech a jednou dokonce za přihlížení ukrajinské policie. Připravily o život nejméně jednoho člověka a desítky lidí byly zraněny.

Zelení podpořili pochod Dost Basta Enough a upozorňují na pogromy na ukrajinské Romy
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

„Odmítáme jakékoliv projevy rasismu. Osobně jsem rád, že jako místostarosta Prahy 7 mohu pozdravit a přivítat účastníky pochodu Dost Basta Enough. V dobách, kdy prezident, premiér či pan Okamura zakládají svou politiku na strachu lidí, je o to důležitější ukázat, že rasismum a předsudky vetšinová společnost nemá,“ říká Ondřej Mirovský, předseda Zelených v Praze, zastupitel hlavního města Prahy a místostarosta Prahy 7.

Zhoršující se situace Romů na Ukrajině není lhostejná mnoha občanům v České republice a připojili se k pochodu Dost Basta Enough, jehož cílem je upozornit nejen na rasisticky motivované násilí vůči Romům na Ukrajině, ale i na celkovou situaci Romů v Evropě.

„Pochod Dost Basta Enough pořádáme proto, abychom vyjádřili solidaritu obětem a zároveň nesouhlas s protiromskými náladami v Evropě,“ vysvětluje Michal Miko, pořadatel pochodu Dost Basta Enough.

Zelení ostře odsuzují násilí páchané na ukrajinských Romech a rovněž nečinnost ukrajinkých bezpečnostních složek, jejichž hlavním posláním by mělo být bránit životy a zdraví všech obyvatel Ukrajiny bez etnických rozdílů.

„Každá země Evropské unie má své rasisty, ale jen na Ukrajině mohou tito lidé hromadně a veřejně porušovat zákon a lidská práva. Pokud ukrajinská vláda nedokáže udržet rasisty v mezích zákona, pak se celá Ukrajina ocitá zcela mimo lidskoprávní rámec Evropské Unie,“ uzavírá Bronislav Tomek, vedoucí Odborné sekce pro lidská práva Strany zelených.

Mgr. Ondřej Mirovský, M.EM

  • SZ
  • Měníme klima v české politice!
  • městský radní

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

20:33 Vích (SPD) Afghánistán, předem prohraná válka končí debaklem

Před několika dny USA oznámily, že stahují své vojáky z Afghánistánu. Spolu s nimi jedou domů i naši…