Zelení vyzývají Sykovou k rezignaci na post senátorky

02.06.2016 10:07

Strana zelených vyzývá senátorku Evu Sykovou, aby se neprodleně vzdala senátorského mandátu. Reaguje tak na zjištění České televize, že vědecký tým Evy Sykové si nechával od pacientů s nemocí ALS platit 150 tisíc korun za léčbu kmenovými buňkami, ačkoliv má být klinická studie pro účastníky bezplatná.

Zelení vyzývají Sykovou k rezignaci na post senátorky
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených
reklama

“Jako občan a zastupitel Prahy 4, což je i senátní obvod paní Sykové, si nedovedu představit, že by někdo po takovémto skandálu mohl dál zastupovat náš obvod a hájit zájmy občanů,” uvedl místopředseda SZ Petr Kutílek. “Paní Syková se při kandidatuře občanům prezentovala hlavně jako respektovaná vědkyně. V této chvíli tedy její mandát už de facto stejně zanikl.”

O případu ve své pondělní reportáži obsáhle referovali Reportéři České televize. Sykové vědecký tým, který v motolské nemocnici provádí experimentální léčbu nemoci známé jako ALS (amyotrofická laterální skleróza), si nechal od svých pacientů za terapii kmenovými buňkami vyplácet stotisícové částky.

Účast na klinické studii je přitom ze zákona bezplatná, účinek kmenových buněk na léčbu smrtelného onemocnění, při kterém odumírají svaly, se navíc dosud nepodařilo vědecky prokázat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…