Zeman (Trikolóra): Odmítáme komunikaci vlády s občany ve stylu rozlobený rodič vs. neposlušné dítě

11.10.2020 9:29

Prohlášení odborného garanta Trikolóry pro zdravotnictví MUDr. Marka Zemana k TK premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví ČR prof. Prymuly.

Zeman (Trikolóra): Odmítáme komunikaci vlády s občany ve stylu rozlobený rodič vs. neposlušné dítě
Foto: Trikolóra
Popisek: Trikolóra

1) Nejsme děti – odmítáme komunikaci mezi vládou a občany ve stylu rozlobený rodič versus neposlušné dítě. Již na lékařské fakultě se učí pozitivní komunikace s pacientem a nikoliv cesta zákazů a výhrůžek, ty mohou být kontraproduktivní.

2) Covid 19, ať již vznikl jakkoliv, si nyní jde dále svou cestou jako součást přírody, ať se nám to líbí nebo ne. Nelze nad ním zvítězit, jen jej mírně usměrnit- roušky, rozestupy, hygiena rukou. Celoplošná opatření včetně tzv. Lock downu jej pouze přibrzdí nikoliv zničí. S tím je třeba počítat.

3) Nám občanům je třeba říkat pravdu, nikoliv část pravdy nebo spekulace. Je třeba přijmout fakt celkového promoření společnosti se všemi negativními důsledky, které to nese. Stále jsme zřejmě teprve na začátku tohoto procesu a nelze nechat ekonomiku zhroutit, lidé musí pracovat, aby mohli nějak žít a přežít. Naštěstí úmrtnost ani smrtnost nejsou na koronarovirus zásadně vysoké, což nepopírá skutečnost, že na Covid-19, stejně jako na jiná onemocnění lze umřít. Pro ČR to platí také, celková úmrtnost se za prvních 9 měsíců nezvýšila, stále je kolem 300 zemřelých za den.

4) Plošné testování až 10 mil obyvatel naráz na přítomnost Covid-19 pokládáme za celkově komplikované, obtížně realizovatelné, nákladné a hlavně celkově bezúčelné. I kdyby byla otestována během několika dnů většina obyvatelstva a pozitivně testovaní jedinci šli do karantény (což si těžko umím představit naráz u například několika set tisíc lidí) dojde jen k dočasnému omezení šíření, které později tak, jak vidíme nyní v celé Evropě, se znova rozběhne možná s větší silou… Uvedený test (možná) by mohl být účinný jen a pouze ve spojení s plošným očkováním dostupnou a účinnou vakcínou.

5) Při celkové kapacitě necelých padesátitisíc lůžek akutní péče v ČR je třeba zásadním způsobem mobilizovat stávající systém k vytvoření rezerv pro nadcházející ataku tohoto onemocnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

22:24 Havel (STAN): Malé obce mohou být vidět a být úspěšné jak Pištín

Pro každého starostu a vedení obce je velkou vzpruhou, když je jméno jejich obce či města představen…