Zemek (ČSSD): Program pracovní dovolené – šance pro mladé poznávat svět

18.10.2015 16:04

Zahraniční výbor doporučil Poslanecké sněmovně dát souhlas k ratifikaci Dohody mezi vládou České republiky a vládou Státu Izrael o programu pracovní dovolené.

Zemek (ČSSD): Program pracovní dovolené – šance pro mladé poznávat svět
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Umožní mladým lidem z obou států vyjet až na roční pobyt do druhé země a během něj pracovat. Zpravodajem této smlouvy byl ve výboru poslanec Václav Zemek.

Smlouva s Izraelem byla podepsána v červnu tohoto roku. „Již nyní platí obdobné dohody s Kanadou a Novým Zélandem, v praxi fungují výborně a jsou hojně využívány. Dohody umožňují lidem od 18 do 30 let navštívit druhou zemi a tam cestovat, poznávat a zároveň pracovat v průběhu jednoho roku. Tím si tak mohou vydělat na tento pobyt,“ vysvětlil Václav Zemek.

Izrael je turisticky přitažlivou zemí a očekává se velký zájem. „Sjednání Dohody přispěje rovněž k dalšímu zlepšení a rozšíření dosavadních velmi dobrých vzájemných vztahů. Lze očekávat zintenzivnění stávající spolupráce a vazeb, mimo jiné v kulturní a školské oblasti,“ poznamenal Václav Zemek. Ročně bude moci odcestovat do Izraele dvě stovky Čechů, kvóta se může průběžně navyšovat dohodou obou stran. Tak letos na Nový Zéland vyjelo 1200 a do Kanady 1.150 mladých lidí z České republiky.

Rozbíhá se program pracovní dovolené s Korejskou republikou. „Naši diplomaté v současné době jednají o obdobných smlouvách s Austrálií a Japonskem. Těsně před podpisem je dohoda s Chile,“ prozradil Václav Zemek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.