Zicha (STAN): Když ANO něco sdílí, většinou je v tom nějaká levota

19.10.2021 6:27 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny.

Zicha (STAN): Když ANO něco sdílí, většinou je v tom nějaká levota
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Politik Prahy 4 Lukáš Zicha

ANO po svých kanálech sdílí tento graf. A když ANO něco sdílí, většinou je v tom nějaká levota.

Ani tohle není výjimka. Jediné, co tu sedí, jsou čísla. Ale vlastně ani ty ne, jak se hned dozvíme. Až na ANO a SPD ostatní strany totiž kandidovaly v koalicích. Kdyby kandidovaly samostatně – tak, jak graf naznačuje – výsledky by byly zcela odlišné. Tak zkrátka funguje volební matematika.

Cílem grafu je patrně ukázat, že ANO má jako strana s nejvyšším počtem hlasů nárok na funkce v Poslanecké sněmovně. Problém je v tom, že záměrně neukazuje sílu koalic. Třeba koalice SPOLU má ve skutečnosti víc hlasů než ANO. Jenže takový graf se jim do krámu nehodí.

A co je nejdůležitější, naše koalice Pirátů a Starostů má s koalicí SPOLU větší sílu, než ANO a extremisté dohromady. Tím celou tuto debatu považuji za ukončenou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku