Židek (ODS): Dosazení chování Jana Korytáře do jeho vlastního blogu

05.04.2016 20:44 | Zprávy
autor: PV

Pan náměstek Korytář jak už jsme si všichni v Liberci zvykli, velmi rád pranýřuje všechny kolem sebe, obviňuje protivníky, ale i vlastní koaliční partnery a neustále vyhledává možnost, jak přesvědčovat své okolí, že právě on je tím spasitelem v boji proti všemu špatnému a prohnilému.

Židek (ODS): Dosazení chování Jana Korytáře do jeho vlastního blogu
Foto: ODS
Popisek: ODS

Článek na jeho idnesovém  blogu, kde kritizuje praktiky okolo dění v kauze Čapí hnízdo mne pouze utvrzuje v tom, že právě zde by se hodilo použít pořekadlo o těch, co křičí, ať jiní někoho chytají…

Korytář nenechává na Babišovi nit suchou, asi se domnívá, že když se včas veřejně distancuje od někoho, koho měl ještě před časem jako vzor, tak mu to pomůže u voličů, zvláště v době, kdy se ukazuje, že například jeho zájmy v oblasti realit na Liberecku nejsou jenom mecenášské.

Korytář píše: Když pomyslím, za jaké formální chyby musejí obce, ale i neziskovky, často vracet dotace, štve mě tato situace o to víc. To, že je mezi námi pár takových, kteří umí příležitost "formálně zmáknout" a na "jednu ránu" pak dají padesát milionů.

Tady si dovolím tvrdit, není mezi Babišem a Korytářem zase tolik rozdíl. Vlastně jeden ano. Korytář to nemá až tak „zmáknutý“ a některé věci se mu nepodařilo dotáhnout do toho pomyslného konce. Pokud by mu například prošel jeho záměr, tak jsme obdobu Čapího hnízda měli v Liberci Harcově. Stavět se mělo na pozemcích, které jsou mimochodem nyní tolik diskutované, jako jedny z mála na kterých nedošlo ke změně na zelenou plochu v rámci akce „zelené pásy“, kterou chtějí Změnaři prosadit v územním plánu. Na těchto pozemcích chtěl Korytář vybudovat tzv. „Centrum pro přírodu“ rozuměj, zázemí pro Čmeláka(y). Přičemž celkové uznatelné náklady na tuto akcičku byly plánovány bez pár korun na 20.000.000,- Kč. Ano skutečně jsem se nespletl, mělo jít o 20 milionů. Prostředky měli být čerpány z ROP NUTS II Severovýchod. Lze jen parafrázovat slova samotného Korytáře „formálně to nezmáknul a na jednu ránu dvacet milionů nedal“.

Dál v článku Korytář kritizuje, jak málo peněz dostávají neziskovky na boj s korupcí a proto tady vlastně korupce je.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…