Změna chce krajské volby vyhrát stejně jako v Liberci

16.03.2016 18:34

Změna pro Liberecký kraj si věří. Po úspěchu v komunálních volbách v Liberci, kde je ve vládnoucí koalici, zatímco Starostové pro Liberecký kraj skončili v opozici, se chce vrátit i do vedení kraje s volebním ziskem okolo 25 procent. I proto předvolební kampaň Změny startuje již nyní.

Změna chce krajské volby vyhrát stejně jako v Liberci
Foto: zmena.cz
Popisek: Politické hnutí Změna

Z vedení kraje Změna odešla po odvolání tehdejší náměstkyně hejtmana Zuzany Kocumové právě na návrh SLK. Stejně jako se Změna dokázala po odvolání v dalších volbách vrátit na libereckou radnici, nyní plánuje to samé s Libereckým krajem. Kandidátku povede známá regionální politička Zuzana Kocumová.

Zuzana Kocumová, kandidátka na hejtmanku, říká: „Chci dokončit rozdělanou práci a ukázat, že mé odvolání bylo čistě účelové. Také nechci, aby kraj nadále vedl hejtman obviněný k korupce, který se tváří, že je vše v pořádku. Navíc nesouhlasím s jeho snahou poslat peníze profesionálním komerčním klubům vlastněným panem Peltou a Synerem. Změna pro Liberecký kraj má tu výhodu, že nás zezadu nikdo neřídí a věřím, že to voliči ocení.“

Pro připomenutí uvádíme důvody, proč se rozpadla koalice Změny pro LK a Starostů pro LK:

1) BusLine a manipulace se čtyřmiliardovou zakázkou na dopravní obslužnost, poté zajištění monopolu stávajícím dopravcům.

2) Opakovaná snaha prosadit sportovní pseudodotace (peníze pro Miroslava Peltu a Syner).

3) Několikamilionová dotace na MS v letech na lyžích i přesto, že byl předložen ziskový rozpočet.

4) Obvinění hejtmana Půty z korupce bylo pak jen poslední ranou bývalé krajské koalici.

Jan Korytář, náměstek libereckého primátora, dodává: „V Liberci Změna úspěšně spolupracuje v koalici s hnutím ANO a každým měsícem ukazujeme, že pokud máme solidního partnera, který není napojený na struktury v pozadí, že spolupracovat umíme. V kampani se letos více zaměříme na úlohu komunistů v krajském systému protislužeb a jejich zavírání očí před skutečnými problémy. KSČM svoji opoziční roli vyměnila za pár pozic v dozorčích radách.  Naším cílem je ukázat voličům, že hlasy pro komunisty jsou vyhozené a žádnou změnu nepřinesou, protože i oni jsou součástí systému.“

Se sestavením kandidátky Změna nespěchá. Po peripetiích s přeběhlíky, kteří dali přednost placeným funkcím a zůstali v koalici se Starosty pro Liberecký kraj, chce mít letos na volitelných místech kandidáty, kteří opakovaně prokázali, že to, co říkají, také plní, bez ohledu na to, jestli to ohrozí jejich placené pozice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.