Zubr (ODS) magistrátu: Zaveďte zóny jednoduché, komplexní a přátelské

11.05.2015 22:26 | Zprávy
autor: PV

Nutnost regulovat parkování v Praze 6 prosazujeme od roku 2008.

Zubr (ODS) magistrátu: Zaveďte zóny jednoduché, komplexní a přátelské
Foto: red
Popisek: Logo ODS

V tomto roce schválilo šestkové zastupitelstvo záměr na zavedení zón placeného stání, který o rok později potvrdilo. „Chceme zóny,“ znělo tehdy jednoznačně z Prahy 6 napříč politickým spektrem. Od té doby se jejich zavedení Praha 6 marně domáhá po magistrátu hlavního města.

„Jsme přesvědčeni, že rozumnou cenovou politikou a vyváženou kombinací rezidenčních a smíšených zón lze nastavit režim parkování, který bude výhodný pro rezidenty a majitele nemovitostí z Prahy 6, zlepší dostupnost služeb například na Dejvické či Bělohorské a současně bude účinným nástrojem k regulaci živelného parkování mimopražských řidičů,“ říká Alan Zubr, zastupitel a místopředseda dopravní komise.

Praha 6 před lety navrhla vlastní systém zón zohledňující potřeby občanů Prahy 6. Oproti tehdejším pravidlům nastavených v městských částech Praha 1, 3 nebo 7 byl velmi inovativní. Zóny měly být aktivní pouze v kritických oblastech Prahy 6, ale možnost zakoupit si rezidenční kartu měli mít všichni šestkoví občané. Současně přišla Praha 6 s novinkou, tzv. smíšenou zónou, která v noci měla sloužit rezidentům, ale během dne měla být přístupná návštěvníkům.

Podobný systém v jakési „vylepšené verzi“ nyní předkládá vedení hlavního města prostřednictvím budoucího správce zón, TSK. Projekt má však řadu nejasností, konkrétní odpovědi neexistují. Kdo všechno bude mít nárok na rezidentní parkování, kolik bude stát, nebo zda kontrola parkujících vozů nezahltí činnost městské policie? Odpovědi nepřesné nebo žádné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…