Zwyrtek (NEZ): Radovan Krejčíř - spadla klec. Proč nemám radost?

24.02.2016 10:25 | Zprávy
autor: PV

Znal jsem osobně jeho otce Lamberta. Nevím, co by řekl na to, že Radovan dostal 35 let. Tedy de facto doživotí. A máme z toho mít radost my? NE.

Zwyrtek (NEZ): Radovan Krejčíř - spadla klec. Proč nemám radost?
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek

A to přesto, že se nabízí odpověď, že ano. Měli bychom jásat, cítit zadostiučinění. Že toho gaunera, a že Krejčíř gauner byl, konečně dostali. Ale jaksi to drhne. Proč? Protože těch 35 let dostal v Jihoafrické republice. Ne v naší České. Je přitom zcela jasné, že tam nedělal nic jiného, než předtím léta tady. A procházelo mu to. Nashromáždil neuvěřitelný majetek, a chtěl stále víc. Protože byl přesvědčen, že za peníze si koupí všechno. A taky že ano. Kupoval si holky, drahá auta, koupil si žraloka, platil za kde koho kde co, a s jídlem rostla chuť. Vím, že se to jeho otci nelíbilo. Přál mu peníze, ale nechtěl syna gaunera. Stalo se.

Radovan postupně pochopil, že si může kupovat nejen luxus, ale i lidi. Politiky. Policii. Politici mu umožňovali dělat kšefty za hranou zákona, a když už to volalo do nebe, a Policie Radovana zatkla, koupil si i tuto Policii, a ta ho nechala utéct.

Možná je tady mezi řádky ta dobrá zpráva, že se obával, že justici si nekoupí. Jinak by zůstal a od soudu odešel nevinen pro nedostatek důkazů. Snad. Protože to by byla ta opravdu jediná dobrá zpráva v tom celém příběhu, jehož fillmová verze nebude daleko od pravdy.

A co jsou ty špatné zprávy?

Že v České republice trvalo tak dlouho, než člověka, jakým byl Radovan Krejčíř, zatkli.

Že do té doby se mu vtíral do přízně kde kdo, protože měl velké peníze. Protože si evidentně platil politiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

David (SPD): Evropská unie se brání imigraci? Opravdu?

22:12 David (SPD): Evropská unie se brání imigraci? Opravdu?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k údajnému řešení problémů s nelegální migrací