A kdo si to nemyslí, tak není normální... Komárek se rozčílil během sněmovní debaty o vydání Babiše a Faltýnka

06.09.2017 16:01 | Zprávy

Sněmovna po polední přestávce opět pokračovala v poněkud horkokrevné diskusi kolem vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka policii ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu. Poslanci se odpoledne například pustili do ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) kvůli tomu, že má pochyby o tom, zda je řízení vůči Babišovi vedené podle zákona.

A kdo si to nemyslí, tak není normální... Komárek se rozčílil během sněmovní debaty o vydání Babiše a Faltýnka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Poslanci se ale ještě před odpolední debatou stačili trošku poškorpit. Jana Černochová z ODS totiž jménem klubů ODS a ČSSD navrhla, aby poslanci mohli o bodu jednat a hlasovat i po 19. a 21. hodině. To se ale některým zákonodárcům jevilo jako trochu nepochopitelné.

Člen mandátového a imunitního výboru František Petrtýl (ANO) následně poslancům řekl, že využil možnosti nahlédnout do policejního spisu ke kauzám jak Babiše, tak Faltýnka. „Nenašel jsem tam ale žádnou informaci, která by byla o něčem nezákonném. Kauza se mi jeví jako účelová, která nepochybně ovlivní volby,“ upozornil.

Zdeněk Ondráček z KSČM poté zmínil, že by nezávislá policie neměla koukat na to, jaké je zrovna v politice období, a kdo je osoba, proti které se vede trestní řízení. „Osoby vydávané k trestnímu stíhání nejsou víc než běžní občané," zdůraznil a i on uvedl, že díky některým novinářům viděl žádost policie o vydání. „Nejsme to ale my, kdo mají rozhodovat o vině a trestu!" Protože podle něj žádost nesouvisí s výkonem mandátu poslance, bude hlasovat pro vydání obou poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…