Buďte skromní. Nemyslete si, že se z vás všichni podělaj’, slyšeli Keller, Pospíšil, Konečná a další

01.04.2014 6:38 | Zprávy

REPORTÁŽ Hvězdná eurovolební pěchota. Tak lze nazvat kandidáty do Evropského parlamentu, kteří se sešli před podnikateli v sídle jejich konfederace v Praze. Prezident Svazu průmyslu a dopravy (SPČR) Jaroslav Hanák jim kladl na srdce, že skromnost a poučení z dobrých rad je lepší než nafoukanost z postu europoslance, kdy si dotyčný myslí, že se z něj všichni „podělaj“.

Buďte skromní. Nemyslete si, že se z vás všichni podělaj’, slyšeli Keller, Pospíšil, Konečná a další
Foto: Tito Varhanov (Wikimedia Commons)
Popisek: Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák

„Doufám, že máte nastartováno zastupovat zájmy této země a nebudete si jen okopávat kotníky, jak tomu dlouho bylo,“ sdělil dál Hanák, jenž si servítky nikdy nebere. V tu chvíli sedělo u stolů před ním v čele osm kandidátů pro volby do Evropského parlamentu (EP), zhruba jako studenti před katedrou. Zájem podnikatelů a průmyslníků však nebyl velký, o tom svědčila poloprázdná zasedací místnost v sídle Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS ČR).

Nehlasujte za frakce

V úvodu zaznělo, že by možní europoslanci neměli hlasovat za jednotlivé frakce EP, ale v zájmu Česka. A pak už jednotliví kandidáti představili své vize, co a jak budou v EP prosazovat. „V prvé řadě lobbuji za železniční propojení Česka s Evropou. Když se nesmělo jezdit do ciziny, odjížděl odsud vlak jednou denně do Paříže. Když se může, tak se tam vlakem nedostanete,“ postěžoval si Jan Keller za ČSSD a mimo jiné zmínil i tuzemskou nestabilní energetickou koncepci.

Martina Dlabajová z ANO se postavila za vytvoření jednotné komunikační platformy na mezinárodní úrovni a prosazování nejlepších příkladů z praxe. „Při podpoře technického vzdělávání se musíme dívat, jak to dělají země, s nimiž jsme ekonomicky propojeni a uvádět příklady,“ dodala. Kateřina Konečná z KSČM prohlásila: „Rozhodování o energetice by mělo zůstat v rukou suverénních států, protože konsolidace by pro Česko situaci zhoršila. Budeme podporovat jadernou energii.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…