Chládek k hádkám středočeské ČSSD: Výroky některých pro ně budou smrtící

03.06.2012 22:38 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Vedení ČSSD vyzvalo v souvislosti s kauzou Davida Ratha krajský výkonný výbor své středočeské organizace k rezignaci. Jak se však středočeští socialisté zachovají, je dosud nejasné, a to i pod pohrůžkou vedení strany, že bude zasahovat do složení kandidátek do podzimních krajských voleb.

Chládek k hádkám středočeské ČSSD: Výroky některých pro ně budou smrtící
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Náměstek hejtmana, člen krajského výkonného výboru (KVV) ČSSD Středočeského kraje a senátor Marcel Chládek má sice jasno, postoje dalších jeho kolegů ze středních Čech nejsou tak vyhraněné.

Podle Chládka by nedávalo smysl, kdyby odstupoval sám, protože je nutné převzít kolektivní politickou zodpovědnost. Pokud prý většinový názor bude pro kolektivní rezignaci, nebude s tím mít žádný problém. „Já jsem ochoten zcela jednoznačně tu politickou zodpovědnost převzít jak na úrovni krajské rady, tak na úrovni krajského výkonného výboru a záleží, jak se k tomu postaví ostatní kolegové, protože zatím jsem viděl, že k tomu v radě moc nadšení nebylo. Každopádně by se to mělo vyřešit teď během týdne,“ řekl pro ParlamentníListy.cz

Přešlapování na místě bude mít horší důsledky než samotná Rathova kauza

„Předseda KVV Richard Dolejš prohlásil, že bez rozdílu toho, co v pondělí učiní krajská rada, bude přesto v pondělí navrhovat rezignaci krajského výkonného výboru strany a převzetí kolektivní politické zodpovědnosti. Skutečně si ale myslím, že by to mělo být o té kolektivní zodpovědnosti, protože já tam nevidím nějakou svoji osobní odpovědnost jinou, než u svých kolegů v radě. Ve vztahu k našim voličům by to bylo nejrychlejší a nejčistší řešení,“ domnívá se Chládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

4:34 Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

Václav Klaus slaví 85. narozeniny. ParlamentníListy.cz se u příležitosti významného jubilea bývalého…