Ministr Podivínský: Zájem o popovodňovou situaci v naší zemi se nijak netlumí

18.07.2013 19:05

Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský poděkoval dárcům milionových šeků pro obce postižené povodněmi.

Ministr Podivínský: Zájem o popovodňovou situaci v naší zemi se nijak netlumí
Foto: Česká televize
Popisek: Tomáš Podivínský

Podporu povodněmi zasažených kladenských obcí Hostouň a Dolany inicioval bývalý ministr životního prostředí a předseda Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa, dnes se proto společně s ministrem životního prostředí Tomášem Janem Podivínským a náměstkem ministra pro sekci úřadu ministerstva Vojtěchem Munzarem účastnili slavnostního předání finanční popovodňové pomoci v hodnotě jednoho milionu pro každou z těchto obcí.

„Je potěšující, že se zájem o popovodňovou situaci v naší zemi nijak netlumí, naopak přicházíme se vstřícnými programy pomoci i konkrétní finanční podporou,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Aktivní pomocí s odstraňováním následků způsobených povodněmi navazuje ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský na svého předchůdce. „Navštívil jsem Hostouň přímo po povodni,  velmi mě oslovil přístup místních lidí, dnešní předání je zároveň naším společným poděkováním jejich nasazení,“ komentuje bývalý ministr Tomáš Chalupa.

Starostovi obce Hostouň Antonínu Jirasovi a starostce obce Dolany Janě Nedvědové předal šeky v hodnotě jednoho milionu korun generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek. Milionové šeky věnovaly obcím společnost Třinecké železárny a Moravia Steel. „Oceňuji přístup těchto společností a považuji ho pro celou naši podnikatelskou sféru za příklad hodný následování, nejen na Kladensku a nejen po povodních,“ říká k tomu ministr Tomáš Jan Podivínský.

Tomáš Jan Podivínský
ministr životního prostředí 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo životního prostředí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečný signál. Zpochybnění naší kontrarozvědky! Langšádlová chce ve Sněmovně vyšetřovat vliv Ruska a Číny. Jenže se to obrátilo proti ní. Vážné pokračování

20:10 Nebezpečný signál. Zpochybnění naší kontrarozvědky! Langšádlová chce ve Sněmovně vyšetřovat vliv Ruska a Číny. Jenže se to obrátilo proti ní. Vážné pokračování

ANKETA Poslanci opozičních stran navrhují v reakci na výroční zprávu BIS zřízení sněmovní vyšetřovac…