ODS se řítí do pekla. Pavel Bém a další mají vážné vzkazy pro Nečase

02.02.2013 5:20 | Zprávy

Podle aktuálního průzkumu CVVM by občanské demokraty volilo jenom 13 procent voličů. Varující je, že TOP 09 předběhla ODS o tři procenta.

ODS se řítí do pekla. Pavel Bém a další mají vážné vzkazy pro Nečase
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výkonná rada ODS

ČSSD by volilo 38 procent lidí, druhá by skončila komunisté se 17,5 procenta. TOP 09 obsadila třetí příčku a se šestnácti procenty hlasů přeskočila ODS o tři procentní body.

Pro srovnání ODS za Mirka Topolánka zvítězila ve volbách 2006 s 1 892 475 hlasů, což bylo 35,38 procenta. Ve volbách 2010 za vedení Petra Nečase obdržela ODS 1 057 792 hlasů, což činilo 20,22 procenta. V krajských volbách 2012 ODS získala již jen 324 081. A v prezidentských volbách získal kandidát ODS na prezidenta 126 846 hlasů.

ParlamentníListy.cz oslovily politiky ODS, zda po sérii volebních výprasků klesajících preferencích není na čase už něco v ODS změnit a případně co, kde se stala chyba, že se ODS neustále propadá ve volebních výsledcích a preferencích a kdo má vyvodit odpovědnost. Redakce se též dotázala, zda se předáci ODS neobávají hegemonie TOP 09 na pravici. Někteří politici ODS míní, že pokud někdo stále prohrává volby, měl vyvodit odpovědnost a nedrat se do vedení strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

16:45 Skrytá tvář útočníka na Babiše? Vážná dohra útoku

Fyzický útok na lídra hnutí ANO a expremiéra Andreje Babiše, který schytal několik ran holí do spánk…