Podívejte se, kam vedly kroky jejich bývalých poslanců... Dostálová vrací úder Pirátům

18.07.2023 20:53 | Rozhovor

Piráti jsou přisátí na státní peníze. PL to řekla exministryně pro místní rozvoj a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Klára Dostálová z hnutí ANO. Odmítá jakákoli zkreslení svých výroků, z čehož ji vinili právě Piráti. Podle jejího názoru používají demagogii. „Ve volbách neuspěli, a tak museli být rozstrkáni po ministerstvech jako političtí náměstci nebo na různých úřadech. Stačí si projít jména pirátských poslanců z minulého funkčního období,“ uvedla Dostálová pro ParlamentníListy.cz.

Podívejte se, kam vedly kroky jejich bývalých poslanců... Dostálová vrací úder Pirátům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání sněmovny. Na pořadu schůze byl třeba stavební zákon

Debata o Pirátech, kteří se uchytili ve státem placených místech, pokračuje. V reakci na sněmovní debatu v minulém týdnu, kdy exministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová hovořila o velkých aparátech stranických poradců nebo zmínila zprávu portálu Novinky, že každý čtvrtý člen Pirátské strany je placen státem, její argumentaci odmítli zástupci samotných Pirátů.

Europoslanec za tuto stranu Mikuláš Peksa řekl, že české úřady jsou kvalitními lidmi poddimenzované a naopak je takových úředníků ještě málo. Jakub Michálek, šéf pirátských poslanců, odmítl názor Dostálové jako nefér výrok a karikování skutečnosti. 

Jak to vidí samotná politička ANO a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny? Pro ParlamentníListy.cz Klára Dostálová odmítá, že by cokoli zkreslila. 

„Nevím, čím by to mělo být zkreslené. Že je na veřejné finance přisátý každý čtvrtý Pirát, to je prostě fakt, to zpochybnit nelze. A míra demagogie, kterou pan Bartoš používá při obraně, to celé vlastně jen potvrzuje. Vytáhnout srovnání absolutních počtů zástupců jednotlivých stran ve veřejných funkcích a zahrnovat ve volbách zvolené komunální zastupitele, kteří navíc často peníze vůbec nepobírají, to je spíše úsměvné,“ uvedla exministryně.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Harrisová? Guláš názorů, ze kterého se dělá šoufl, řekl nám senátor

21:44 Harrisová? Guláš názorů, ze kterého se dělá šoufl, řekl nám senátor

Trump, nebo Harrisová? Zvolení kterého z kandidátů americkým prezidentem by pro svět bylo lepší? Par…