Poslanec ODS Plachý navrhne zákon na zrušení přímé volby prezidenta

19. 7. 2013 18:18

VÍME PRVNÍ Poslanec ODS Jaroslav Plachý připravuje návrh ústavního zákona, který má zrušit přímou volbu prezidenta občany a vrátí zpět volbu do rukou poslanců a senátorů. Plachý to potvrdil ParlamentnímListům.cz.

Poslanec ODS Plachý navrhne zákon na zrušení přímé volby prezidenta
Foto: archiv
Popisek: Jaroslav Plachý, poslanec ODS

„Kdysi tak zásadová TOP 09 hlasovala jako celek pro přímou volbu prezidenta, tedy pro prezidentskou demokracii. Jsem zvědav, zda podpoří mnou připravovaný návrh ústavního zákona, který vrátí zpět do Ústavy ČR nepřímou volbu prezidenta. Pokud tak neučiní, nemá TOP 09 právo označovat se za ochránkyni parlamentní demokracie v České republice,“ řekl ParlamentnímListům.cz poslanec ODS Jaroslav Plachý v reakci na apel Karla Schwarzenberga k obraně parlamentní demokracie.

Tři mušketýři proti populismu

Podle Plachého bylo zavedení přímé volby prezidenta v parlamentní demokracii chybou Parlamentu, který podlehl populismu.

„Byl jsem jedním ze tří poslanců, kteří hlasovali proti, a nelituji toho. Miloš Zeman by v nepřímé volbě nebyl navržen, natož zvolen. Nyní máme Miloše, toho jména prvního, lidem zvaného popelníček, a jeho loutkový režim. Zazpívejme si s komunisty: 'Tak už máme, co jsme chtěli. Do rachoty zvesela!' Dobře nám tak!“ řekl ParlamentnímListům.cz Plachý.

Proti přímé volbě dále hlasovali poslanci Aleš Rádl z ODS a Daniel Korte z TOP 09.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

20:02 Dusno kvůli konvoji. Bývalý tankista Kobza tuší, proč se Američané přesunují v dopravní špičce. A Schwarzenberg kontruje: Ruský konvoj by potěšil víc?!

ANKETA Konvoje americké vojenské techniky ve čtvrtek zcela zablokovaly dálnici D1 ve směru z Prahy d…