Profesor Keller se opět odchýlil od stanoviska ČSSD k Ukrajině. A pošťuchoval městskou chudinu, která volí pravici

03.04.2014 8:09 | Zprávy

REPORTÁŽ V pořadí dvaadvacátou besedou zakončil profesor, sociolog a lídr kandidátky ČSSD do Evropského parlamentu Jan Keller svá setkávání a diskutování s obyvateli České republiky. V sále Dělnického domu v Břeclavi posluchačům odkryl, kdo má zájem na vstupu Ukrajiny do EU, proč lidé stále volí pravici, i když s její politikou nesouhlasí, a co by pro něj bylo prioritou, pokud by se dostal do Evropského parlamentu.

Profesor Keller se opět odchýlil od stanoviska ČSSD k Ukrajině. A pošťuchoval městskou chudinu, která volí pravici
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Lídr kandidátky ČSSD do Evropského parlamentu Jan Keller zakončil v Břeclavi dvaadvacátou besedou svá setkávání a diskutování s obyvateli

Na Slovácku lídra sociálních demokratů doprovázela současná europoslankyně za ČSSD Zuzana Brzobohatá. Jan Keller hned v úvodu přítomné upozornil, že pokud se do Evropského parlamentu dostane, bude pouze jedním ze 751 poslanců a sám nic nenadělá.

Keller: Pokud bychom uspěli, radikálně by se v EU změnila situace

„Patřím do frakce sociálních demokratů, která má dost velkou šanci stát se nejsilnější politickou skupinou. Pokud by se jí to skutečně podařilo a zabodovala by ve všech osmadvaceti zemích, nebo aspoň ve větší části z nich, zvolila by současného předsedu Evropského parlamentu Martina Schulze z německé SPD šéfem komisařů. Byla by to první přímá volba, protože šéf komisařů, který má velkou moc, byl vždycky ustanoven jednáním za zavřenými dveřmi. Nyní by měl být poprvé zvolen poslanci,“ upozornil Keller.

Dle jeho mínění by se tak oproti deseti posledním rokům radikálně změnila situace. Dále posluchačům připomněl, že EU má tři hlavní instituce - Evropskou radu, komisi a parlament. Posledních deset let ve všech těchto institucích měly většinu pravicové strany. Podle Kellera bylo proto absurdní, když česká pravice vykládala, že EU je něco jako RVHP a jde o postkomunistickou konstrukci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Filip Ferbie

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině

Měla by se Evropa sjednotit v postoji k Ukrajině a jednohlasně podpořit mírové úsilí Donalda Trumpa?…