Sněmovní vyšetřovací komise k OKD je obsazena. Jsou v ní Klaus ml., Zaorálek a další

15.12.2017 11:19 | Zprávy
autor: nab

Okolnosti privatizace těžební společnosti OKD budou ve sněmovní vyšetřovací komisi prověřovat mj. Josef Hájek (ANO), Václav Klaus mladší (ODS), Leo Luzar (KSČM) a Lubomír Zaorálek (ČSSD). Sněmovna obsadila komisi členy dnes podle nominací jednotlivých poslaneckých klubů. Ještě bude muset zvolit předsedu, bez něhož komise nemůže zahájit činnost. Volba by se mohla uskutečnit v úterý.

Sněmovní vyšetřovací komise k OKD je obsazena. Jsou v ní Klaus ml., Zaorálek a další
Foto: OKD
Popisek: OKD

Za Piráty, kteří vznik komise podnítili, bude privatizaci černouhelné firmy zkoumat Lukáš Černohorský. Piráti už oznámili, že bude jejich kandidátem na předsedu. Za SPD v komisi zasedne Lubomír Volný, za KDU-ČSL Pavla Golasowská, za TOP 09 Dominik Feri a za STAN Petr Pávek.

Vyšetřovací komisi Sněmovna založila v úterý, výsledky by měla dát plénu do deseti měsíců, tedy na podzim příštího roku. Členové komise prověří podle zadání převod státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, zejména prodej minoritního podílu v roce 2004. Za něj bývá kritizován tehdejší ministr financí a premiér minulé koaliční vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Před soudem stojí znalec, který tehdy vypracoval pro vládu posudek ceny, a dva bývalí manažeři Fondu národního majetku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

O čem (na)mají politici rozhodovat

Vy jste pro, aby vláda nebo politici nařizovali za jakého počasí se smí pít alkohol a co dělat nebo nedělat? Vedra jsou šílená, to ano, ale rozhodnutí, co s tím bude kdo dělat by mělo být na jedincích ne politicích, nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

4:34 Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

Václav Klaus slaví 85. narozeniny. ParlamentníListy.cz se u příležitosti významného jubilea bývalého…