Víme, co dělají staří známí poslanci Nečasovy koalice. Dozvíte se pár překvapení

01.10.2013 15:48 | Zprávy
autor: Petr Kupka

Někteří exposlanci bývalé vládní koalice v blížících se sněmovních volbách nekandidují. Jak se vyrovnávají s předčasným odchodem ze sněmovny? Čím se živí? A jaké jsou jejich plány do budoucna? Třeba exministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) hodlá obnovit živnost. Otto Chaloupka z Věcí veřejných uvažuje o založení nové politické strany. Své plány odhalil také bývalý poslanec ODS Jan Florián nebo někdejší poslankyně LIDEM Lenka Andrýsová.

Víme, co dělají staří známí poslanci Nečasovy koalice. Dozvíte se pár překvapení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sněmovna své rozpuštění odhlasovala

„Obnovím pozastavenou živnost a budu se živit v komerční sféře jako do roku 2010,“ napsal v SMS zprávě Jaromír Drábek ParlamentnímListům.cz. Drábek podle živnostenského rejstříku přerušil k srpnu 2010 živnost v oboru poradenská a konzultační činnost a zpracování odborných studií a posudků, původně až do poloviny příštího roku, kdy mělo zhruba končit řádné volební období.

Na dotaz, jak dopadnou předčasné volby, odpověděl, že výsledek neodhaduje, protože podstatná část voličů se podle něj rozhodne až na poslední chvíli. Drábek se však svými politickými ambicemi netají. Již dříve totiž oznámil, že zvažuje svou kandidaturu do Evropského parlamentu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně byste nyní udělal jinak?

V čem jste podle vás byli málo odvážní? A nemyslíte, že řadu voličů mohl odradit i ten váš boj s dezinformacemi, za který jste schovávali podle mě spíše jen snahu umlčet jiný názor? Nebo jinak, co jste udělali pro svobodu slova, a proto, aby se lidé nebáli říkat své názory nahlas, což se děje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

16:44 „Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

Liberální a progesivističtí komentátoři, kteří se pustili kvůli textu nové písně do legendy českého …