Financování sportu musí být stabilní a transparentní. Senátoři Regec a Valenta poslali Babišovi připomínky

25.03.2015 14:29

Česku chybí jasně formulovaná, a především dlouhodobá koncepce financování sportu, včetně podpory sportování dětí a mládeže. Vystoupili s tím senátoři Jozef Regec a Ivo Valenta, kteří v pondělí předali ministru financí Babišovi své připomínky k chystané koncepci státní podpory sportu.

Financování sportu musí být stabilní a transparentní. Senátoři Regec a Valenta poslali Babišovi připomínky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jozef Regec

Většina sportovních odvětví v naší zemi dlouhodobě trpěla kvůli tomu, že se různé koncepce financování a řízení sportu měnily podle dané politické reprezentace a nebyla v tom tedy žádná stabilita. To by se nyní mělo změnit a zasadit se o to chtějí i zákonodárci ze senátního podvýboru pro sport. Konkrétně jde o předsedu tohoto podvýboru Jozefa Regece a Ivo Valentu.

„Sportu již několik let chybí jasná koncepce, a především pravidla pro dlouhodobé a systémové financování. Jsme rádi, že se na úrovni nejvyšší politické reprezentace České republiky začíná vážně diskutovat o všech důležitých otázkách, souvisejících s podporou sportu. Absence jasné sportovní vize, především jak tuto oblast co nejefektivněji řídit a financovat, dlouhodobě paralyzuje rozvoj sportovního dění v naší zemi,“ konstatoval v tiskové zprávě senátor Regec.

Ivo Valenta k tomu doplnil, že je důležité s připomínkami stát u zrodu teprve vznikající koncepce a ne později zasahovat do už schváleného plánu.

Jedna z nejdůležitějších námitek, které od senátorů v pondělí převzal první vicepremiér Andrej Babiš, se týká právě zmíněné stability státní podpory sportu. „Jsme přesvědčeni o tom, že sport by měl mít ve státním rozpočtu samostatnou, tzv. ‚omašličkovanou‘ kapitolu. Je podle nás také důležité soustředit se na podporu sportu u dětí a mládeže,“ komentoval senátor Valenta.

Podle obou zákonodárců je důležitá i maximální transparentnost ve financování, které by mělo být jednoduché a předvídatelné. Součástí návrhu senátorů je i to, aby došlo k zajištění prostředků určených na rekonstrukce tělocvičen či sokoloven. Záležitostmi se bude podrobněji zabývat senátní podvýbor pro sport na počátku dubna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubera podpořil přesun české ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

20:42 Kubera podpořil přesun české ambasády v Izraeli do Jeruzaléma

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) podpořil prezidenta Miloše Zemana ve snaze přestěhovat českou …