Naštvaný Kubera: Co je státu do toho, kdy já nakupuji! Jen další blbosti

26.03.2013 14:20

Současnou situaci, vztah k severočeským komunistům i otazníky kolem občanských demokratů v Ústí nad Labem okomentoval pro ParlamentníListy.cz senátor a teplický primátor Jaroslav Kubera (ODS). Vadí mu blbosti, kterými se naši politici zabývají. Třeba to, že by mu chtěli určovat, kdy může chodit do supermarketu.

Naštvaný Kubera: Co je státu do toho, kdy já nakupuji! Jen další blbosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera
reklama

Na otázky, zda se obává, že se tahle země žene do směru brutálního náklonu doleva pod kormidlem sociální demokracie, která „slibuje“ zvýšení daní, oholení živnostníků, vyšší daně pro bohaté a zmrazení DPH na současné výši, reaguje Jaroslav Kubera bez skrupulí, jak je mu vlastní. „Jestli má někdo pochybnosti, kam směřujeme, tak koukněte na paniku na Kypru, kde zdanili lidem úspory v bance. Tam směřuje Evropská unie! To chceme?“ pokládá řečnickou otázku.

„Moc dobře jsem sledoval sjezd ČSSD před pár dny. Zajímá mě to z pracovních důvodů. Kdo si nevšímal té oranžové, tak to bylo opravdu nádherné divadýlko. Ve stoje, frenetické prostoje, to všechno si zpětně vybavujeme…,“komentuje v metaforách, jejichž podtext podle jeho mínění pamětníci i současníci rozluští. V souvislosti s levicovou vlnou se stručně vyjadřuje i k TOP 09. „Zda mají sílu tomu konkurovat? Asi takhle: TOP 09 půjde do vlády s kýmkoliv. Tomu se nedá zabránit,“ zní jeho reakce pro ParlamentníListy.cz.

Veřejnost dostává na talíři jen další porce regulací

Lidé jsou podle Jaroslava Kubery, držitele antibyrokratické ceny z loňska, velmi silně ovlivněni situací v okolí. „Každý den do toho přicházejí další blbosti, samé regulace, například teď omezení prodeje o státních svátcích v obchodech nad 200 metrů prodejní plochy. Co je komu do toho, že si potřebuju večer nakoupit. Co je státu do toho? Proč strkají nos obchodníkům a lidem do toho, co mají a nemají dělat? To by pak nemohla o svátcích fungovat třeba ani doprava, městská policie… Ti všichni přeci také pracují o svátcích,“ kroutí hlavou nad českým "Kocourkovem".

Komunisté na Ústecku – ztráta moci je velký motiv

Kubera je senátorem v kraji, kde je hejtmanem člen KSČM Oldřich Bubeníček. „Znám ho. Kandidoval do Senátu. Není to klasický totalitník, ale na tom nezáleží, že se jako jeden z mála vymyká. Touha po moci je priorita. Ty kecy, že mají komunisté už nahrabáno, to nic neznamená. Ztráta moci je totiž větší motiv,“ přemýšlí nahlas o svém postoji a vnímání současné komunistické strany, z jejíhož vzrůstajícího vlivu mají někteří obavy.

V jeho „domovské“ partaji ODS se poslední dobou dočkáváme zvratů v ústecké buňce, kde se letos novým oblastním předsedou stal Radim F. Holeček a nejnovější aktualitou je vystoupení vlivného ústeckého podnikatele Patrika Oulického z ODS. „Ústí a Praze nerozumím. Zlí jazykové tvrdí, že je to nasazená akce. Je to pro mne záhada, ale jsem rád, že o tom moc nevím. Každopádně v Teplicích se budeme bránit do posledního dechu. Zatím se držíme,“ dodává pro ParlamentníListy.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lucie Bartoš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

16:26 Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

Senátoři žádají Ústavní soud, aby zrušil nouzový stav. Podle nich vláda svým krokem rozvrací systém …