Senátor Štětina varuje: Komunisté už si zase chystají svou demagogii pro nevzdělané

15.08.2013 16:06

Komunisté sáhnou po osvědčených praktikách. Svou přesvědčovací demagogii opět zacílí na sociálně slabší a méně vzdělané vrstvy naší společnosti. Je o tom přesvědčen senátor Jaromír Štětina a řekl to v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz. Senátor myslí, že pomocí této taktiky by mohli dosáhnout výrazného volebního úspěchu.

Senátor Štětina varuje: Komunisté už si zase chystají svou demagogii pro nevzdělané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaromír Štětina na tiskové konferenci

"Tuto metodu komunisté s úspěchem používají už od nepaměti. Nepochybuji o tom, že ji před volbami opět nasadí a možná se jim podaří ošálit značný počet lidí ze sociálně slabších a méně vzdělaných vrstev obyvatelstva. Určitě zároveň spustí i dehonestační kampaň proti demokratickým politikům," řekl Štětina v rozhovoru pro Prvnízprávy.cz.

Jaromír Štětina také zdůraznil, že veškeré rozpory na pravé straně politické scény jsou vodou na mlýn komunistům. "V této situaci je proto důležité, aby pravicové strany proti sobě neútočily a aby si vzájemně neokopávaly kotníky.“

Komunisté by se mohli pokusit o puč

Senátor Štětina také Prvnímzprávám.cz popsal své názory ohledně pokusu komunistů o převzetí moci v zemi. Podle něj se situace ve společnosti může zdramatizovat a může prý dojít k situaci, kdy se komunisté opět pokusí převzít moc v naší zemi. "Za určitých okolností se to může stát a může k tomu dojít velmi překvapivě ze dne na den. Komunisté dobře vědí, že zatím se nemohou pokusit provést nějakou násilnou akci. Třeba obsadit Parlament a podobně. Ale stát se to může a musíme s tímto pokusem počítat,“ uvedl Štětina. Ve svém vysvětlování šel ještě dál.

„Volební výsledek je důležitý, ale daleko důležitější je skutečnost, že na ministerstvech zahájila Rusnokova vláda personální čistky a nastala výměna loajálních úředníků ve státní správě. To je stejná metoda, jakou komunisté postupovali v roce 1947, když zcela ještě před únorem ovládli armádu, policii a Ministerstvo vnitra. Znám řadu policistů, kteří odcházejí do civilu z politických důvodů, neboť je jim znemožňován výkon jejich služby, ještě vyhrocenější je situace mezi soudci a státními zástupci," upozornil politik.

Nejlepší obranou jsou podle Jaromíra Štětiny rychlé volby. "Jsem o tom přesvědčen, neboť TOP 09 by se mohla stát hegemonem na pravé straně politického spektra, tím by mohla nahradit ODS a zaplnit prázdné místo.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

16:26 Ústavní soud má na stole podnět několika senátorů ke zrušení nouzového stavu

Senátoři žádají Ústavní soud, aby zrušil nouzový stav. Podle nich vláda svým krokem rozvrací systém …