Je to lež! Noviny jen chtějí poškodit prezidenta, přilétlo z Hradu v reakci na strašlivé obvinění Zemana

4. 2. 2015 10:31

Není pravda, že Hrad odmítal, aby Miloše Zemana v Krásné Lípě při obědě obsluhovali postižení. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ParlamentnímListům.cz řekl, že deník Právo, který s informací přišel, lže. Prezidentská kancelář podle něho žádný takový požadavek nevznesla.

 Je to lež! Noviny jen chtějí poškodit prezidenta, přilétlo z Hradu v reakci na strašlivé obvinění Zemana
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Dekorování praporu stuhou prezidenta
reklama

Hrad se důrazně ohradil proti tvrzení deníku Právo, že prezidentská kancelář odmítla, aby Miloše Zemana během návštěvy Ústeckého kraje v Krásné Lípě na obědě v tamní pivovarské restauraci obsluhovali postižení.

Jednou ze zastávek prezidenta Miloše Zemana a jeho týmu na návštěvě severních Čech byla i Krásná Lípa, kde se uskutečnil i plánovaný oběd delegace v restauraci Křinického pivovaru. Jde o sociální podnik, kde pracují také mentálně a tělesně postižení lidé. Jenže v době prezidentské návštěvy údajně dostali volno a namísto stávajícího personálu obsluhovali prezidenta republiky studenti hotelové školy, které si pro tento účel podnik najal.

Podle deníku Právo to bylo proto, že si prezidentská kancelář nepřála, aby Zemana postižení obsluhovali. Deník se odvolává na své anonymní zdroje, které tvrdí, že před pár týdny přijeli do podniku „muži z hradní kanceláře“, a když prý viděli, že v restauraci obsluhuje také žena s pahýlem ruky nebo lehce mentálně postižený muž, měli říct, že tito lidé hlavu státu obsluhovat nebudou.

I proto při příjezdu ke Křinickému pivovaru vítali prezidenta Zemana postižení s transparenty a mezi nimi byl i personál zmíněné restaurace, který prý nuceně dostal volno.

Fotogalerie: - Zeman v Ústí nad Labem

Prezidenta přišel před Krajský úřad Ústeckého kraj...
Miloš Zeman s manželkou před ústeckým krajským úřa...
V jednacím sále
V jednacím sále s prezidentem diskutovali zastupit...
Prezident se podepsal do pamětní knihy kraje
Nechyběl ani podpis první dámy

Jak ovšem vyplývá z reakce Pražského hradu, žádné takové požadavky nikdo z prezidentského týmu neměl a článek je prý lživý.

„Není to pravda. Právo lže. Žádný takový požadavek Kancelář prezidenta republiky nevznesla. Naopak, se zmíněnou handicapovanou paní byly domlouvány podrobnosti. Je zřejmé, že cílem dezinformace deníku Právo je poškodit prezidenta republiky v očích veřejnosti,“ uvedl jednoznačně pro ParlamentníListy.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Nejspíš tak jde o pokračování kauzy ohledně starších prezidentových výroků týkajících se inkluze ve školství a následných rozhořčených reakcí různých nevládních organizací a části politického spektra. Během své návštěvy Pardubického kraje totiž prezident řekl, že podle něho by se normální děti a handicapované neměly vzdělávat spolu, protože to škodí oběma skupinám.

„Nejsem zastáncem názoru, že by děti, které jsou určitým způsobem handicapovány, měly být umisťovány do tříd s nehandicapovanými žáky, protože je to neštěstí pro oba. Opakuji – neštěstí pro oba. Ty děti jsou daleko šťastnější, když jsou v rovnocenné komunitě,“ řekl v polovině ledna Miloš Zeman.

Fotogalerie: - Proti Zemanovi na Šluknovsku

Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý
Zemanova návštěva v Ústeckém kraji, den druhý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…