Babiš změnil názor a chce znovu vyjednávat o vládě s ČSSD. Ozval se už Hrad i lídři stran

12.04.2018 21:48 | Zprávy

Za rozhodování o vyjednávacím postupu nesl, nese a ponese plnou odpovědnost premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). V reakci na večerní usnesení výboru hnutí ANO, který ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD, to napsal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura ČTK napsal, že soudci kroku ANO budou voliči, plnou odpovědnost za něj nese hnutí ANO. Opoziční lídři reagují spíše kriticky.

Babiš změnil názor a chce znovu vyjednávat o vládě s ČSSD. Ozval se už Hrad i lídři stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Schůze vlády v demisi. Na programu mimo jiné i novela zákona o zbraních či zákoníku práce

"Za rozhodovaní o vyjednávacím postupu nesl, nese a ponese plnou odpovědnost pan premiér. Prezident republiky je moderátorem debat zástupců parlamentních stran," uvedl mluvčí prezidenta Miloše Zemana. Prezident začátkem týdne doporučil ANO jednat s KSČM a SPD a sešel se i s jejich předsedy. Možná kooperace s Okamurovým hnutím však vadila některým poslancům vládního hnutí.

Okamura ČTK napsal, že plnou odpovědnost za své dnešní rozhodnutí ponese ANO. "Soudci tohoto kroku budou voliči. ČSSD je strana ověnčená skandály, nikdy neplnila sliby a dlouhodobě nemůže garantovat hlasy svých poslanců," zopakoval své výhrady k sociálním demokratům Okamura.

Předseda KSČM Vojtěch Filip na dotaz ČTK odpověděl, že je to pozitivní krok, který může využít dosaženého programového kompromisu. ČSSD a ANO se před ukončením rozhovorů shodovaly v tom, že v oblasti programu nalezly víceméně kompletní shodu, dohodu však zhatily neshody v personáliích.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pas, čtk

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?

Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti

16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti

Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…