Blatný chce kvůli mutaci viru a přetíženým nemocnicím počkat se změnami v tabulce PES

01.02.2021 20:55

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil, že se změnami v tabulce protiepidemických opatření v systému PES chce ještě chvíli počkat. Jako důvod uvedl britskou mutaci viru a také trvající přetíženost nemocnic, informují Lidovky.

Blatný chce kvůli mutaci viru a přetíženým nemocnicím počkat se změnami v tabulce PES
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Původně měly změny, které počítaly například s negativním antigenním testem jako možností zvýšení limitů pro setkávání lidí na akcích, platit od 1. února.

„V současné době ale toto není možné uvolnit právě kvůli tomu, že je ne zcela jasné, jak rychle se bude šířit britská mutace, a pořád jsou přetížené kapacity nemocnic. Takže ukazovat teď tento systém a vyvolávat nějakou naději, která by ani nemohla být konkrétně datována, si myslím, že by nebylo zodpovědné,“ uvedl po jednání vlády Blatný.

Více ZDE.

Nový systém by měl umožňovat dlouhodobě žít s covidem a postupně dovolí aktivity, které dřív možné nebyly. Tabulka opatření se upravuje od začátku ledna.

Už dříve šéf resortu zdravotnictví avizoval, že ve stupních, kdy už bude povoleno shromažďování nebo pořádání akcí, by mohlo být možné navýšit kapacity, pokud budou mít účastníci negativní test na koronavirus.

 

 

 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…