Čunek chce po Nečasovi viníky arbitráží. Kalousek: Neplýtvej energií

01.07.2011 19:33 | Zprávy

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) se pozastavuje nad tím, že nikdo u nás nehledá konkrétní viníky u kauz, v kterých hrozí Česku mezinárodní arbitráže v řádech miliard korun. Rozhodl se tedy na tento fakt upozornit premiéra Petra Nečase (ODS) v Otevřeném dopise a vyzvat ho, aby se po vinících začal pídit. "Jsem připravený podat také trestní oznámení na neznámého pachatele, protože je mi jasné, že za chybnými rozhodnutími musí stát konkrétní lidé. A ty je třeba najít," řekl Čunek ParlamentnímListům.cz.

Čunek chce po Nečasovi viníky arbitráží. Kalousek: Neplýtvej energií

Důvodem otevřeného dopisu Jiřího Čunka jsou arbitráže. Ty vznikly v souvislosti s firmou Diag Human, v minulosti se řešila desetimiliardová arbitráž s nizozemskou společností CME. Jako Damoklův meč visí nad Českem nyní další hrozba arbitráže - tentokrát kvůli votovoltaickým elektrárnám.

Čtěte také:

I proto v dopise Čunek upozorňuje premiéra Nečase na to, že jedním z důvodů současné rozšířené frustrace Čechů je neoznačování viníků, kteří jsou v jednotlivých kauzách odpovědní za mnohamiliardové škody státu.

ČTĚTE celý dopis ZDE

"Nepojmenování chybného jednání a rozhodnutí konkrétních osob vede k dalším škodám, které páchají oni sami nebo jiní, kteří jsou si jisti, že nikdy k odpovědnosti voláni nebudou. V důsledku chyby nebo kriminálního jednání čelíme dnes hrozbě arbitrážních sporů ze strany vlastníků fotovoltaických elektráren. Přitom už nyní jsou domácnosti i podniky postiženy zvýšením cen elektrické energie, protože - naprosto nepochopitelně - od roku 2006 nebyly výkupní ceny solární energie nijak řešeny," píše mimo jiné Čunek premiérovi.

Čunek: Podám trestní oznámení. Aspoň to vyšetří snad policie

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stavidla otevřena. Vládní kruhy řekly, co čekají od Pavla

4:44 Stavidla otevřena. Vládní kruhy řekly, co čekají od Pavla

Převrat, boj o charakter republiky, anebo také správný postoj prezidenta. Odpovědi, které od českých…