Přesto BIS nechválí. „Pokud čerpá z médií, tak to není zpráva tajné služby. Ale pokud má pro svá tvrzení důkazy, ptám se, kolik podnětů předala policii,“ řekl ParlamentnímListům.cz. Když má BIS podezření z trestné činnosti, je podle Randáka její povinností to oznámit orgánům činným v trestním řízení.
I vy si můžete přečíst zprávu BIS. Celou jí najdete ZDE
Bezpečnostní informační služba přišla se závažnými zjištěními. Podle zpravodajců v Česku operují mafiánské skupiny, které vytvářejí vlastní mocenské struktury a snaží se ovlivnit nejen justici, ale i legislativu. Lobbisté vloni ovlivňovali přidělování veřejných zakázek ve všech významných podnicích se státní účastí. Jsou mezi nimi České aerolinie, Česká pošta, České dráhy a ČD Cargo, kde docházelo k ovlivňování průběhu veřejných zakázek, přípravy strategických rozhodnutí i personálních věcí. Kmotři a lobbisté využívali osoby s úzkou vazbou do vedení těchto firem. V řadě měst jsou vlivové skupiny schopny zasahovat do rozhodování zastupitelstev a eliminovat vliv funkcionářů samosprávy, kteří jim nevycházejí vstříc, tvrdí také česká kontrarozvědka. Vyšetřování takových případů podle ní navíc komplikuje "možná podjatost místních orgánů činných v trestním řízení".

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová