John útočí znovu: Langer nahlížel do spisu. Máme důkazy

05.01.2011 15:50

Copak to vzniklo za podivnou slovní přestřelku mezi Radkem Johnem a exministrem vnitra Ivanem Langerem? Zatímco John hovoří o tom, že Věci veřejné mají jasné důkazy, že Langer vynáší tajné materiály přímo z policejního spisu v kauze Drobil - Michálek médiím, Langer pak ministra vnitra počastoval označením o duševně narušeném člověku.

John útočí znovu: Langer nahlížel do spisu. Máme důkazy
Vládní Věci veřejné (VV) se stále obávají vlivu exministra vnitra Ivana Langra (ODS) na českou policii. V České televizi to dnes ráno prohlásil ministr vnitra a šéf VV Radek John. Na brífinku po jednání vlády pak John svá podezření vysvětloval a později pro Českou televizi (ČT) hovořil už  o jasných důkazech, jež "véčka" o akceschopnosti Langera mají. O Langerovi se přitom v médiích šušká, že je neoficiálním poradcem premiéra Nečase pro otázky bezpečnosti. 

"Z vyšetřování pana Michálka vynesl Ivan Langer do deseti hodin tajné materiály přímo ze spisu. Policie je řízena a ovlivňována právě Langerem. Ten od ní dostává informace a nosí je na patřičná místa," rozohnil se brzy ráno v ČT John a naznačil, že Langer má z policejního spisu i informace, které se přímo týkají jeho případných provinění v kauze Drobil.

Je tam evidence, Langer stopy asi nezametl

„My tam máme evidenci, kdy a jak se Langer dostal do spisu, kde vypovídal Michálek. Je tam jasný důkaz, že nahlížel do spisu Michálek," uvedl pak John odpoledne pro ČT.

„Že by chtěl Bárta intervenovat v rámci ABL, na to důkazy nejsou. Ale my máme důkazy o tom, kdo nahlíží do průběhu vyšetřování," zmínil dále John. Stále si také prý stojí za tvrzením, že Langer řídí a ovlivňuje policii a získává z ní informace i ze spisu, kde je zmiňováno, že možná on sám pere špinavé peníze.

Na tiskové konferenci po jednání vlády k tomu pak uvedl i podrobnosti: „Já jsem řekl v případu, kde pan Michálek vypovídá, že mu pan Martin Knetig říká, že pan Langer možná pere nějaké špinavé peníze." Nehovořil ovšem prý o tom, že je Langer v případu obviněn. "Já nevím, já opravdu nevím, jak šetří protikorupční policie. Velmi rád bych to věděl, ale nesmím. Já se opravdu musím držet zcela stranou, speciálně tohoto případu, tak je to nastaveno, takže já jsem zvědavý na výsledky vyšetřování," reagoval na to John.

Langer: Je to lhář, anebo pomatenec

Jenže Langer ataky na svou osobu vysvětluje po svém. „Od rána mi pípají esemesky, šílený," reagoval na dotaz ParlamentníchListů.cz, zda ví o výrocích Radka Johna.

„To co řekl John, je vyjádření duševně narušeného člověka - chcete-li blázna, lháře nebo obojího. V prvním případě si zasluhuje soucit a léčení. V druhém případě si zaslouží pár facek a vězení," dodal pak Langer.

Libor Michálek a Martin Knetig jsou přitom hlavní aktéři kauzy kolem Státního fondu životního prostředí (SFŽP), která před Vánoci vyústila v odchod ministra životního prostředí Pavla Drobila a vyostřila spor v koalici. Podle ředitele SFŽP Michálka na něj Drobilův poradce Knetig naléhal, aby manipuloval výběrovými řízeními. Knetig to v rozhovorech, které skrytě zaznamenali redaktoři deníku Mladá fronta Dnes, zdůvodňoval tím, že je nutné získat peníze na financování ODS a další politické kariéry Drobila.

Čtěte k tématu:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministru Staňkovi a Národní knihovně se povedl úspěšný nákup vzácného historického dokumentu

19:51 Ministru Staňkovi a Národní knihovně se povedl úspěšný nákup vzácného historického dokumentu

Zásluhou ministra kultury Antonína Staňka se České republice podařilo získat cenný historický dokume…