Hlasování o důvěře vládě bude v červnu spojeno s hlasováním pouze o jedné části důchodové reformy, o zdravotní reformě a reformě sociálních výdajů. Teprve na konec roku, nebo dokonce až na začátek příštího, plánuje kabinet Petra Nečase předložit do sněmovny druhou část důchodové reformy, daňovou reformu a také reformu vysokých škol.
Žádnou práci v ekonomické oblasti proto zatím za ministry nevidí ekonom Miroslav Ševčík. „Neudělali nic, maximálně zbytečný humbuk kolem DPH. Tím, že pouštěli nepromyšlenosti, jen naštvali lidi a ztratili volební potenciál, který získali. Nic neudělali ani v boji s korupcí, kde toho hodně naslibovali," říká pro ParlamentníListy.cz děkan národohospodářské fakulty VŠE.
Psali jsme:
Chemiku! Děláte pokusy na lidech, slyšel Kalousek u Jílkové
Kalousek štípl odbory: Nejde vám o lidi, děláte politiku
Nejbolestivější opatření se přijímají hned po volbách
Liberální ekonom vládě vyčítá hlavně to, že neměla připravené základní kroky, aby se na nich během podzimu byla schopna dohodnout a od letošního roku mohla požadované změny odstartovat. „Teď už je pomalu rok od voleb, a přitom ty nejzásadnější a nejbolestivější opatření se přijímají v prvních měsících po volbách, kdy se prosazují snáze," vysvětluje Ševčík, jenž je zároveň ředitelem Liberálního institutu.
Obává se, jestli se vládě vůbec podaří něco do prázdnin stihnout prosadit. Za zcela zásadní považuje ředitel Liberálního institutu v oblasti veřejných financí reformy penzijního i zdravotnického systému.
Stanovení zdravotního standardu se vlády bojí jako čert kříže

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník