Ministryně Maláčová představila „magický čtyřúhelník“

5. 3. 2019 17:31

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) představila „magický čtyřúhelník“ problémů s bydlením. Členka vlády doufá, že se jí čtyři základní problémy s bydlením podaří vyřešit, byť počítá s tím, že to nebude nijak snadné.

Ministryně Maláčová představila „magický čtyřúhelník“
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) vyzývá své ministry, aby šetřili. Během sjezdu ČSSD k tomu vyzval i své koaliční partnery. Obvinil je navíc, že si přivlastňují jeho politické úspěchy. Ministryně práce a sociálních věcí premiérovu kritiku rázně odmítla, ale s jedním návrhem na úspory přece jen přišla. Týká se dávek na bydlení.

„Dávky na bydlení. Asi jediné dávky, kde vidím dost prostoru pro změny. V únoru jsem představila 6 věcí, které by se daly dělat. A dneska jsem je na ministerstvu poprvé probrala i s odborníky,“ napsala ministryně na sociální síti Facebook.   

„Máme 4 základní cíle, které ale často stojí proti sobě. Říkám jim proto magický čtyřúhelník – ukončit obchod s chudobou, zastavit zneužívání dávek, ušetřit a nepoškodit zranitelné skupiny obyvatel,“ pokračovala dáma.

Počítá s tím, že vyřešit tyto čtyři problémy nebude nijak snadné, ale členka kabinetu je prý optimistická. Za jednoznačný krok vpřed by považovala přijetí zákona o dostupném bydlení, o kterém mluvil už senátor Jiří Dienstbier v době vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

14:35 Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení konce…