Někteří provozovatelé ubytoven rýžují. To podle ministra Lukla skončí

25. 7. 2013 22:09

Ministerstvo pro místní rozvoj dostalo na starost strategii týkající se sociálního bydlení. S problémem se zatím jen na obecné rovině seznámil i ministr František Lukl. Podle něj ale ubytovny nejsou řešením.

Někteří provozovatelé ubytoven rýžují. To podle ministra Lukla skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj František Lukl s ministrem kultury Jiřím Balvínem
reklama

„Budeme mít jednání s Ministerstvem práce a sociálních věcí, které by mělo nachystat základní mantinely a ideje. My na ně potom navážeme,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz ministr pro místní rozvoj František Lukl.

„Víme, že jde o palčivý problém. Jednali jsme o této problematice v obecné rovině i na vládě a jednoznačně jsme řekli, že by tato vláda měla najít nějaké východisko a řešení, které se bude týkat nejenom konečných uživatelů sociálního bydlení, ale samozřejmě i těch dávkových systémů, které jsou v tomto nehorázně zneužívány,“ dodal.

Ubytovny nevidí jako zcela optimální řešení, podle Lukla by se akorát sociálně slabší koncentrovali do jednoho místa. „Je to velmi ožehavé téma, komplikované z hlediska nějakých návrhů, ale věřím, že Ministerstvo práce a sociálních věcí má zkušenosti a že přinesou nějaké návrhy i starostové. Vtáhneme je do toho týmu připravujícího možná řešení. Stejně to v konečném důsledku budou řešit obce a jejich zastupitelstva,“ tvrdí ministr.

U ubytoven mu vadí i někteří nájemci, kteří na nájemnících rýžují. „Jednoznačně říkáme, že zneužívání dávek je něco, co musí v dohledné době skončit, tak, aby na tom systému neparazitovaly určité skupiny, které na jednu stranu vysávají státní systém, na druhou stranu si berou sociálně slabé jako rukojmí,“ uzavírá Lukl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

22:39 Na tři týdny musíme omezit mobilitu lidí mezi okresy, uvedl Babiš. Kabinet prodlouží karanténu a chce zavřít školy a školky

Vláda ohlásila zpřísnění opatření proti šíření koronavirové epidemie, které bude možné schválit až p…