Přetahovaná o vojácích NATO v Evropě a potažmo i v České republice naplno začala v úterý a to po výroku amerického prezidenta Baracka Obamy ve Varšavě o tom, že Spojené státy posílí svou vojenskou přítomnost v Evropě. Obama to řekl po setkání se svým polským protějškem Bronislawem Komorowským v rámci přehodnocení vojenských aktivit v reakci na "nové bezpečnostní výzvy", které přicházejí po znepokojivých ruských krocích vůči Ukrajině.
Zatímco ale prezident Miloš Zeman považuje „větší angažování USA v Evropě“ spíše za symbolické a nevadí mu, premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že Česká republika nevolá po posílení vojenské přítomnosti Severoatlantické aliance v Evropě, země nic takového s ohledem na současnou bezpečnostní situaci podle něj ani nepotřebuje. „Česká republika tedy nebude patřit a nepatří mezi země, které by volaly po posílení vojenské přítomnosti jednotek NATO v Evropě," podotkl Sobotka. Reakce na jeho slova přišly okamžitě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Marhoul , NATO , Navrátil , premiér , Putin , ruská federace , Schwarzenberg , Sobotka , TOP 09 , vojáci , Burian , ukrajinská krize , Vodňanský , Filipovská , Spálený
autor: Olga Böhmová
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky
16:07 „Pod to se někdo podepsal? Ponesou zodpovědnost.“ Foltýnův útvar zkontroluje senátorka. A přišly další stížnosti
Co bylo a nebylo důvodem nedávného blackoutu? Vláda místo argumentů expertů na energetiku nasazuje p…