Proč vznikla takzvaná exilová vláda? Podle jejích webových stránek proto, že demokratické principy v České republice dlouhodobě selhávají, přání a potřeby občanů jsou trvale ignorovány, společné bohatství je dál rozkrádáno a jednotlivci po statisících ožebračováni. Vládnoucí elity zneužívají policejní složky a dopouštějí se bezdůvodného násilí na občanech. Ti jsou proto nuceni využít svého ústavního práva a vzít si zpět svěřenou moc ve státě.
I proto je možné na stránkách také po registraci diskutovat na exilovém fóru. Je to prý: „Azyl pro tebe, kdo se cítíš být uprchlíkem ve vlastní zemi.“ I proto tam blíže nespecifikovaný „občan“ oznamuje, že se ujímá vlády on.
Kdo je členem exilové vlády? To je tajné...
Pokud tedy má Česko exilovou vládu, každého zákonitě přepadá zvědavost – kdo v ní je? Kdo jsou ti noví vyvolení? O zvolení se totiž hovořit zcela určitě nedá. „ Bohužel jména členů této exilové vlády chceme držet v tajnosti. Byli jmenováni, opravdu ne zvoleni, ale jen dočasně. Předpokládáme totiž, že 7. dubna by mohla na Václavském náměstí v Praze při demonstraci být zvolena nová občanská vláda. Než ta se ujme vedení, není možné, aby v zemi zavládlo bezvládí, proto existuje zatím i exilová vláda,“ prozradil ParlamentnímListům.cz jeden z organizátorů akce nazvané Soumrak kmotrů – Slávek Popelka. Ten sází na podporu různých občanských iniciativ, Holešovské výzvy, obrátil se dokonce i na odbory. Ty se však drží v těchto aktivitách zpátky – ačkoli například šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek připustil, že akci navštíví, zdůraznil, že tam chce jít sám, jako soukromá osoba – nikoli jako šéf členů jeho odborů, které by tam organizovaně plánoval přivést.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová