Sobotka mlčí. Jméno viníka za nepovedený jmenovací dopis vyzradit nechce

02.02.2014 10:00

Premiér Bohuslav Sobotka nechce prozradit konkrétní jméno viníka za nepovedený jmenovací dopis prezidentovi. Prvnízprávy.cz informují, že Sobotka si na Úřad vlády vede „paní domu" Bělu Hejnou a osobní asistentku Moniku. Kdo ale nasekal chyby v dopise, odmítá vyzradit.

Sobotka mlčí. Jméno viníka za nepovedený jmenovací dopis vyzradit nechce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie
reklama

Prezident Zeman si Sobotku při jmenování vlády za dopis se zkomolenými jmény a dalšími chybami pěkně vychutnal. Premiér i Lidový dům však jméno viníka a konkrétní výši finančního postihu, který ho čeká, přiznat odmítá. „Oficiální vyjádření médiím jsme již zveřejnili, nevidíme důvod, proč se k této otázce dál vyjadřovat,“ řekl Krajským listům vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD Vítězslav Kulich. Podle serveru prvnízprávy.cz tak kryje záda šéfce Sobotkova kabinetu Běle Hejné, která přinejmenším zodpovídá za výsledky práce svých podřízených. Serveru se její vyjádření nepodařilo získat, prý kvůli její zaneprázdněnosti sérií důležitých jednání na Úřadu vlády.

Doktorka filozofie Běla Hejná je již ve věku, kdy prý Sobotkovi „premiérská infekce“ zřejmě nehrozí. Prvnízprávy.cz ale upozorňují na to, že si k ní bude chtít najít cestu celá řada lobbistů, podnikatelů i kmotrů. „Koneckonců cesta přes šéfku kabinetu se už v minulosti více než osvědčila. Dokáže Hejná odolat jejich návrhům nebo si přihřeje i vlastní polívčičku?“ ptá se server prvnízprávy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro OSVČ nebude 15 tisíc měsíčně, ale 25 tisíc jednorázově a dost. Schillerová ohlásila změny

20:21 Podpora pro OSVČ nebude 15 tisíc měsíčně, ale 25 tisíc jednorázově a dost. Schillerová ohlásila změny

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na brífinku po jednání vlády oznámila, že stát vy…