A je zle, pane Okamuro. Raději nečtěte dnešní časopisy

19.01.2012 15:47 | Zprávy

AKTUALIZOVÁNO Možnost přímé prezidentské volby vyvolala záplavu internetových anket o nejvhodnějšího kandidáta na hlavu státu. Na předních místech se v nich pravidelně umísťoval podnikatel v cestovním ruchu Tomio Okamura. Právě na něj se v jediný den zaměřily časopis Reflex i magazín Dnes.

A je zle, pane Okamuro. Raději nečtěte dnešní časopisy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podnikatel Tomio Okamura

Na nezájem médií si už několik let rozhodně nemůže stěžovat podnikatel a donedávna mluvčí Asociace cestovních kanceláří Tomio Okamura. Z původně krátkých komentářů k oblasti cestování postupně přešel na komentáře ke společenskému dění a jeho blog na iDnes.cz se stal úplně nejčtenějším. I to zřejmě přispělo k tomu, že se v internetových anketách o nejlepšího kandidáta na prezidenta objevoval v popředí většiny žebříčků.

Okamura už se netají tím, že si svou oblibu u veřejnosti chce otestovat v podzimních volbách, v nichž chce kandidovat do Senátu. Musí ale počítat s tím, že se už nebude jen hřát v mediální přízni, jako tomu bylo dosud. Ukázalo to i dnešní vydání týdeníku Reflex a magazínu Dnes, kde byl vykreslen jako vypravěč přisprostlých historek nebo novodobý Švejk.

Pečlivě smontovaný česko-japonský mýtus

Reflex se v reportáži věnuje Okamurovu vystoupení ve Slavičíně, do jejíž sokolovny zavítal se suitou imitátorů, bavičů a muzikantů. I když lidé Okamuru chválí jako spontánního, podle autora je celý líbivý česko-japonský mýtus o šikmookém šikanovaném chlapci z děcáku, co nadělal miliony na turistech a teď chce spasit i nás, pečlivě smontován.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…