Advokátka Samková prozradila, o kom se jí zdálo. Kalousek to nebyl

14. 4. 2013 11:21

Prostořeká advokátka Klára Samková na svém Facebooku během víkendu zveřejnila několik glos, týkajících se naší neradostné ekonomické perspektivy. K tomu připadala jeden svůj sen, sama uznala, že velmi nereálný. Jeho hlavním hrdinou s velkým „H“ byl totiž ministr financí.

Advokátka Samková prozradila, o kom se jí zdálo. Kalousek to nebyl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková
reklama

Líčení svého snu uvedla v pátek obavou, že byla postižena nějakou záhadnou chorobou. „V noci se mi zdál živý sen o velmi sympatickém, otevřeném a laskavém muži se smyslem pro humor, který byl ministrem financí,“ popisuje. Následně čtenáře uklidňuje, že oním sympaťákem s klíčem od státní kasy v jejím snu opravdu nebyl Miroslav Kalousek. Ale stejně jí představa jakéhokoliv ministra financí s takto úžasnými charakteristikami přijde jako naprosté sci-fi.

Její všeobecnou skepsi ohledně ministrů financí vysvětluje citát od Margareth Thatcherové, který si na svůj profil pověsila v neděli. „Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých,“ varovala nedávno zesnulá britská expremiérka. „U nás už došly,“ přitaká Samková. Jenže to tu chodí trochu jinak, a tak příští vláda bude levicová. „Na rozdíl od té současné, která je levicová taky, ale tvrdí, že o tom neví,“ vysvětluje advokátka národní specifika.

A na závěr ke stejnému tématu ocitovala z knihy Tři svíce za budoucnost, editované filosofem Václavem Cílkem, definici „korupční smlouvy“, která je prý příčinou výše zmíněné insolvence. Je to prý „nenapsaná a obvykle nevyřčená sociální smlouva, při které voliči si vybírají ty strany, které je nějak uplácejí a na oplátku jim tolerují o řád vyšší korupční jednání“.

Tato smlouva se podle Cílka hroutí v okamžiku, kdy uplácející straně politiků dojdou peníze, aby plnili svou smluvní povinnost. Jak poznamenala Samková výše, touto fází finančního nedostatku právě procházíme.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…