Babiš, Janeček, Jančura a další proti vládě: Takhle to tu už nejde

12.04.2012 12:54 | Zprávy

V posledních měsících se setkáváme až s nebývale vysokým zájmem byznysových hráčů o českou politiku. Podle nich je ten nejvyšší čas na změnu. Podle miliardáře Karla Janečka je na čase z politiky povyhazovat bezskrupulózní psychopaty a sociopaty, píše týdeník Ekonom.

Babiš, Janeček, Jančura a další proti vládě: Takhle to tu už nejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

Už dlouho zaznívají vedle kritiky ze strany byznysmenů politikům i různé rady. Není se čemu divit, když vezmeme v potaz kauzy posledních dní. Ať už odposlechy v případu Janoušek-Bém, rozdávání úplatků ve Věcech veřejných, nebo zmatky v koalici.

Podle týdeníku Ekonom ani opoziční ČSSD naději na změnu neskýtá. „Hrozí, že pokračující zkorumpovanost státní moci a demoralizace společnosti skončí spontánní vzpourou davů ve stylu Holešovské výzvy,“ píše týdeník. Můžeme se tak prý bát pádu demokracie a nastolení systému tvrdé ruky.

Takže už to není jen miliardář Andrej Babiš se svým hnutím ANO 2011, ale i miliardář Petr Kellner se svým prohlášením o korupci horší než v Rusku, nebo byznysmen a majitel firmy RSJ Karel Janeček, který chce vstoupit do vysoké politiky. „Chtěl by z politiky vyhnat bezskrupulózní psychopaty a sociopaty,“ píše v rozhovoru Ekonom.

Protesty nejen těchto byznysmenů nabírají podobu jakési podnikatelské neposlušnosti. To je podle Eura případ ostravské strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group. „Šéf Jan Světlík ohlásil, že jeho podnik kvůli zásahům tuzemských politických sporů do byznysu zastavuje veškeré další investice v Česku,“ píše autor Jan Štětka. Tahle strategie zaujala i miliardáře Zdeňka Bakalu.

„Proces reforem se u nás stal nekonečnou story podmazanou fauly v podobě odhalených korupčních a manažerských selhání, která se dají vytáhnout na každého,“ postěžoval si týdeníku Ekonom šéf Linet Zbyněk Frolík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…