Boháč, jemuž pomohl Klaus, nebude stíhán za uplácení

29.05.2013 8:21 | Zprávy

Policie odložila kauzu miliardáře Tomáše Maliny, která se týkala podezření z uplácení lékařů. Jejich posudky o zdravotním stavu Maliny vedly prezidenta Klause k vyhovění žádosti o odložení nástupu výkonu trestu. Žádosti o milost hlava státu nevyhověla.

Boháč, jemuž pomohl Klaus, nebude stíhán za uplácení
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Miliardář Tomáš Malina, podnikatel s pohonnými hmotami, jemuž bývalý prezident Václav Klaus sice neudělil milost, ale předloni mu odložil nástup výkonu trestu za stamilionovou zpronevěru, vyvázl z dalšího trestného stíhání. Policie odložila kauzu, která se týkala podezření z uplacení zmíněného prezidentského pardonu. Píše to Týden.cz a dokládá to informací od šéfky Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Šárky Pokorné. "Policie věc odložila a státní zástupce toto rozhodnutí akceptoval," uvedla. "Ve věci nejde o podezření z trestného činu," upřesnila důvody, proč orgány činné v trestním řízení případ ukončily odložením, a tudíž nedošlo k žádnému obvinění.

V loňském lednu přišla na státní zastupitelství dvě trestní oznámení. Podle nich došlo ke korupci týkající se údajně lékařských zpráv, které dokládaly Malinův špatný zdravotní stav a na jejichž základě mu tehdejší prezident Václav Klaus odložil nástup výkonu trestu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…