Buďme nacionalisté, uvedl rázně Tomio Okamura

31.07.2012 7:10

Podnikatel a kandidát do Senátu Tomio Okamura se během dovolené v Norsku zamyslel nad Čechy a nacionalismem a napsal o tom komentář "Buďme nacionalisté". Zdůrazňuje, že by člověk měl být hrdý na svůj národ, kulturu i dějiny. Měla by to být posvátná povinnost.

Buďme nacionalisté, uvedl rázně Tomio Okamura
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Tomio Okamura.
reklama

Podle Okamury je nacionalismus základním rysem norské politické kultury. Lidé jsou zde velkými vlastenci, snad kvůli tomu, že Norsko získalo samostatnost teprve na začátku minulého století.

V Norsku také prakticky neexistuje zločinnost. „Vlastenectví totiž není jen vyvěšování vlajky, ale hlavně pocit sdílení stejných hodnot. To sebou přináší i odpovědnost za svou zemi. A kdo svou zemi a její lid miluje, ten ji neokrádá a neničí,“ napsal Okamura na svém blogu.

Kdyby Češi byli větší vlastenci, tak by tolik nerozkrádali svou zemi

Okamura míní, že Češi nejsou se svou zemí natolik srostlí jako například Norové nebo Švýcaři. Kvůli tomu u nás dochází ve velké míře ke zlodějnám. A to je podle něj škoda.

„Mělo by to být naopak - každý z nás by měl být co největším vlastencem, patriotem, nacionalistou. Naše největší síla není v anonymní EU, ale v našich národech,“ uzavírá Okamura svůj článek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…